OBS ile yayın yaparken görüntünün bozulması

kaanylc

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben Twitch'te yayın yapıyorum bana yazdığım özelliklerde OBS ayarlarının nasıl olacağını söyleyebilirseniz sevinirim. PC özellikleri:
  • Ryzen 5 2600 işlemci
  • MSI B350 anakart
  • Asus ROG 1050 Ti
  • GSkill 8 GB RAM
İnternet hızım Download 50 Upload 2 megabit. Ben OBS'de Bitrate 1600 veriyorum yayın çözünürlüğü 1024x780 işlemci hızı mediumda. OBS'de kaybeden kare %0 olmasına rağmen yayınlarda görüntü bozukluğu oluyor. Çok saçma. Ben bunu çözemedim yayın kodlayıcım x264. Acaba Nvec mi yapmalıyım? Bilen bir arkadaş yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodlayıcının x264 Olması Yayının Yükünü İşlemciye Bindirir. Nvec olması İse Yükü İşlemciye Değil Ekran Kartına Bindirir. Ama İşlemcin Ve Ekran Kartın İyi. Bence Youtubenin Önerilen Yayın Ayarlarına Bakabilirsiniz.

Download 70 uploadım 3.80, ben 2800 veriyorum sizin en fazla 1400-1500 vermeniz gerekli, kendi ayarlarımı aşağıya ekliyorum.

1533914408193.png

1533914474319.png

Bilgiler için teşekkür ederim youtube baktım videolar çözüm getirmedi :) ben işlemcimin obs programında kasacağını hiç düşünmüyorum yani oyunu ve yayını kaldırıcak gücü olduğunu düşünüyorum

Ama game captur kullanmayacağım obsin bir aracı var sanırım onu kullanıcam sonuc olarak oda internet den harcamış olacak ama oyun bilgisayarında kasma olmayacak sanırım anladığım kadarıyla

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı