Çözüm OBS kasma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Birçok arkadaşımızın yaşadığı, OBS ile ekran kaydı alırken herhangi bir kasma olmaması, ama ekran kaydını izlerken videonun kasma sorunun çözümünü resimli bir şekilde sizlere anlatacağım.

1- OBS'in ana ekranından "ayarlar" sekmesine tıklayın.

Eki Görüntüle 655227

2- açılan ekrandan "gelişmiş" seçeneğine tıklayın.

Eki Görüntüle 655229

3- işlemci önceliği kısmından işlemci önceliğini yükseğe getirin.

Hocam yüksek yapınca OBS %40 CPU kullanıyor. Kasmıyor evet ama bazen oyuna drop giriyor çünkü bazen CPU %100 oluyor o sırada ouyn kasınca kendide kasıyor buna bir çözüm yok mudur?

Bende oyunda kasmmıyor kayıt alırkende kasmıyor ama vıdeoya bakınca her 3 saniyede 1 duruyor sonra devam ediyor videonun sonuna kadar böyle oluyor.

Bir çok arkadaşımızın yaşadığı, OBS ile ekran kaydı alırken herhangi bir kasma olmaması, ama ekran kaydını izlerken videonun kasma sorunun çözümünü resimli bir şekilde sizlere anlatacağım.

Eki Görüntüle 655227

2- Açılan ekrandan "gelişmiş" seçeneğine tıklayın.

Eki Görüntüle 655229

3- İşlemci önceliği kısmından işlemci önceliğini yükseğe getirin.
en düşüğe veya en yükseğe almam hiçbir şey değiştirmedi

Birçok arkadaşımızın yaşadığı, OBS ile ekran kaydı alırken herhangi bir kasma olmaması, ama ekran kaydını izlerken videonun kasma sorunun çözümünü resimli bir şekilde sizlere anlatacağım.

Eki Görüntüle 655227

Eki Görüntüle 655229

Eki Görüntüle 655227

Eki Görüntüle 655229

Ben 5700X RTX 3060 kullanıyorum ama yine kasıyor.

Hocam çok sağ olun vallahi çok işime yaradı oyun biraz daha kasıyor ama Hz'imin üstünde olduğu için problemim yok çok teşekkür ederim 2 aydır bununla uğraşıyorum.

Geri
Yukarı