OBS Video Kayıt Alırken Kasma Sorunu

berkaycirakk

Decapat
OBS'de video kaydı alırken oyunumda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat videonun çıkışını aldığımda kayıtta izlenmeyecek şekilde droplar var. 2 sn'de bir drop yemiş. Bunu CSGO, LoL, Skyrim, Minecraft bütün oyunlarda bu sıkıntı var. Ekran yakalamayı açıp masaüstünde gezinsem bile gene çıkışında drop yiyor. Bütün forumlara baktım. Hiçbirinde 2019 için bir video, forum yazısı, YouTube videosu bulamadım. Canlı yayın açtım 3 platformda ama hiç sıkıntı çekmedim canlı yayınlarda ne benim oyunum drop yiyor ne de canlı yayın. Yardımınızı bekliyorum <3

Merhaba, OBS'de ayarlarda x264 mu seçili NVENC mi ?

Birde işlemci ve ekran kartınız nedir ? Ayarladığınız bitrate ve kaç fps ayarladınız ? 30, 48, 60 ?

Aynı sorunları bende yaşıyorum. Canlı yayınlarda sorun yokken kayıtta donmalar mevcut. Kayıt için nvenc(new) seçeneğini kullanıyorum. Çözebildiğim kadarı şu. Eğer ki 30 fps şeklinde kayıt alırsam hiçbir çözünürlükte sorun yaşamıyorum. Ama 60 fps için kayıt almaya çalıştığımda 720p de bile inanılmaz droplanma oluyor. Verdiğim bit değeri ise canlı yayın için 4000 kayıt alırken 10000. Kayıt alırken çok düşük bit değerlerinde de denedim sonuç 60 fps için hüsran. Sanırım en sağlıklı 30 fps.
Sistemim i5 6600k Gtx 690 4gb 128b ekran kartı ve 16gb 3200mhz ram.
Sizin öneriniz var mıdır?

OBS'de video kaydı alırken oyunumda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat videonun çıkışını aldığımda kayıtta izlenmeyecek şekilde droplar var. 2 sn'de bir drop yemiş. Bunu CSGO, LoL, Skyrim, Minecraft bütün oyunlarda bu sıkıntı var. Ekran yakalamayı açıp masaüstünde gezinsem bile gene çıkışında drop yiyor. Bütün forumlara baktım. Hiçbirinde 2019 için bir video, forum yazısı, YouTube videosu bulamadım. Canlı yayın açtım 3 platformda ama hiç sıkıntı çekmedim canlı yayınlarda ne benim oyunum drop yiyor ne de canlı yayın. Yardımınızı bekliyorum <3
Bendeki sorun şu şekilde ; Kayıtı 30FPS 720p alıyorum. Oyunda FPS'im drop yerve ve 20-40 arasına düşerse kayıt sorunsuz ilerliyor. Ama 100FPS'ye çıktığım an takılmalar başlıyor. Haftaya kayıtı 60 FPS alıp V-SYNC açmayı deneyeceğin. Belki FPS'im sabit olursa ve kayıtın karsine eşit olusa o zaman takılma veya donma olmaz.

Geri
Yukarı