OBS kaydı için en iyi ayarlar nedir?

Rixev

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, YouTube içerik üreticisiyim fakat diğer yayıncılar rraane olsun elraen olsun onlar gibi kaliteli videolar olmuyor pikselleşme gibi sorunlar oluyor. En iyi ayarları fotoğraflı bir şekilde atıp veya yazarak yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
RX 6600 XT.
Ryzen 5 5600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, YouTube içerik üreticisiyim fakat diğer yayıncılar rraane olsun elraen olsun onlar gibi kaliteli videolar olmuyor pikselleşme gibi sorunlar oluyor. En iyi ayarları fotoğraflı bir şekilde atıp veya yazarak yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
RX 6600 XT.
Ryzen 5 5600X.
Youtube üzerinden arama yapıp görebilirsiniz. Güzel ayarlar var. Ben öyle yapmıştım. Piksel piksel çıkmaması için video bit hızını yüksek tutmanız gerek.

Bitrate yükseltin ve keskinleştirme'yi yüksek tutun. 1920x1080 ve 60 FPS yaptığınızdan emin olun. Bitrate 20000 Kbps olsun derim.

Evet hepsini yaptım keskinlik ne oluyor acaba yarın bir video çekip geri dönüş yapacağım.

1920x1080, 10.000-20.000 Bitrate, H.264 MP4.

Video kaydında bitrate yok diye biliyorum. Bitrate yayın için geçerli. Video kaydı için ayarlarda video kısmında çözünürlüğü kendinize göre ayarlayın, 1080p görüntü istiyorum diyorsanız 1920x1080, daha üstünü istiyorum diyorsanız desteklediği kadar ayarlayabilirsiniz. Temel çözünürlük ve çıkış çözünürlüğü aynı boyuta ayarlanınca boyut azaltma filtresine ihtiyaç duymuyorsunuz. FPS kısmına gelince 60 FPS olarak seçin. Çıkış menüsü altında kayıt var. Kayıt kısmında da hangi tür dosya olarak kaydedileceği, OBS'in kendi kalite ayarı bulunmakta, (ben pek verim almadım ancak) onu da deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı