Çözüldü OBS kayıt alırken kasma nasıl önlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba,

Udemy kursum için video içerikleri çekmem gerekiyor.

Video kaydını OBS Studio, ses kaydını ise cep telefonum ile alıyorum.

Kayıt alırken kasma oluyor. Bu kasmayı hangi ayar ile önleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok önemli değilse 30FPS'e getirebilir misiniz? Sondan 3 önceki fotoğraftaki. Bir de ana ekranda ses karıştırıcının ismine sağ tıklayıp istatislikleri de ekleyebilir misiniz oraya? Daha sonra kayıt yaparken o istatisliklerin görüntüsünü atabilir misiniz?

@Silinen üye nedir durum, çözüldü mü?
Bilgisayarınızın özellikleri nedir? Hangi ayarları kullanıyorsunuz, 1080p 60FPS gibi?
Bilgisayar özelliklerim:
pc.PNG

Şu an kullandığım ve kayıt alırken donuk donuk kayıt alan OBS özelliklerim:
1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG5.PNG
6.PNG7.PNG

Çok önemli değilse 30FPS'e getirebilir misiniz? Sondan 3 önceki fotoğraftaki. Bir de ana ekranda ses karıştırıcının ismine sağ tıklayıp istatislikleri de ekleyebilir misiniz oraya? Daha sonra kayıt yaparken o istatisliklerin görüntüsünü atabilir misiniz?

@Silinen üye nedir durum, çözüldü mü?

Son düzenleme:
Çözüm
30 FPS Düşürdüğümde hızlı hareket eden bir video çektim hiç bir şekilde donma olmadı. Sanırım sorun çözüldü. İlginiz için teşekkürler.

Ben FPS Arttıkça video kalitesi ve kare hızı artıyor sanıyordum.

30 FPS Düşürdüğümde hızlı hareket eden bir video çektim hiç bir şekilde donma olmadı. Sanırım sorun çözüldü. İlginiz için teşekkürler.

Ben FPS Arttıkça video kalitesi ve kare hızı artıyor sanıyordum.
FPS arttıkça kalite artıyor, bu doğru. Ancak bilgisayarın gücü yetmiyor böyle olunca. FPS, frame per second yani saniyedeki kare hızı demek zaten, düşünceniz doğru.

Sonda bahsettiğim istatistik kısmında bir karenin oluşturulma süresi yazar, onu incelerseniz ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

720p ve 30FPS eğitim için yeterli mi? 1080p denediniz mi? Görüntü kötü olursa eğitim tercih edilmeyebilir.

FPS arttıkça kalite artıyor, bu doğru. Ancak bilgisayarın gücü yetmiyor böyle olunca. FPS, frame per second yani saniyedeki kare hızı demek zaten, düşünceniz doğru.

Sonda bahsettiğim istatistik kısmında bir karenin oluşturulma süresi yazar, onu incelerseniz ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

720p ve 30FPS eğitim için yeterli mi? 1080p denediniz mi? Görüntü kötü olursa eğitim tercih edilmeyebilir.
Normalde 720p çekiyordum ama bugün 1080p 30 FPS deneyeceğim.

1080p ayarını arıyorum ama bulamadım. Nereden 1080p yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı