OBS oyun yakalama siyah ekran hatası

Ronnie1035

Hectopat
Öncelikle merhaba forum sakinleri. Saatlerdir bu sorunu çözmeye çalışıyorum ancak hala çözüm bulamadım videolarda Windows 10 için gösteriliyor 7 için çözüm bulamadım yardımcı olur musunuz? Ekran yakalama çalışıyor ama oyun yakalama çalışmıyor.

obs.PNG

Bir laptop kullanıcısıysanız normalde hiçbir oyun açık değilken, sistem varsayılan olarak entegre grafik çözümünü kullanır. Sisteminiz ile ilgili hiçbir şey paylaşmamışsınız, onları paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Eğer nvidia kart kullanıyorsanız şayet, şu yolu izleyip OBS'i entegre grafik biriminde çalıştırıp tekrar dener misiniz?
Eki Görüntüle 660565
AMD Radeon HD7570M
İntel Core İ5 3210M
8GB RAM
Ben windows 7 için bi çözüm arıyorum

Siz Windows 10 için şöyle bir yol izleyebilirsiniz:
Eki Görüntüle 660599
OBS Studio'yu ekleyip, grafik tercihini "güç tasarrufu" şeklinde seçerseniz eğer OBS artık entegre grafik ile çalışacaktır. Bu özellik Windows 10 le birlikte geldi hocam dikkatinizi çekerse eğer, arkadaş Windows 7 için bir çözüm istemiş.

Dün akşam bu yöntemi de denedim. Sonuç yine aynı. Ya siyah ekran ya da oyun yakalama da oyunun bir noktasında oyun donmuş gibi ekran kalmış öyle. Ançak ekran donsa bile ayarlamış olduğum video yakalama ile 2 kameram düzgün çalışıyor. Yani oyun yakalama da grafiği oyunu almıyor.

Bilgisayarım 2 gün önce sıfır formatlanmış tüm driverleri tam ve 1080 Ti'nin driverleri en güncel versiyonları. 2 tane Twitch çi teamviwer ile bağlandı hayretler içinde kaldılar. Keşke OBS'in içinden geçen her türlü ince ayar bilen birisi olursa görüşmeye açığım. Teamviwer ile bağlanıp bakabilirler nasıl bir sorun olduguğuna?

AMD Radeon HD7570M
İntel Core İ5 3210M
8GB RAM
Ben windows 7 için bi çözüm arıyorum
Çok basit bir çözüm mevcut, işe yarar mı bilmiyorum ama denemekte fayda var. OBS'e sağ tıklayıp şu yolu izleyip "Bu programı yönetici olarak çalıştır"ı işaretleyip sonrasında uygulaya basıp OBS'i kapatıp tekrar açın bakalım düzelecek mi.
obs.PNG

Dün akşam bu yöntemi de denedim. Sonuç yine aynı. Ya siyah ekran ya da oyun yakalama da oyunun bir noktasında oyun donmuş gibi ekran kalmış öyle. Ançak ekran donsa bile ayarlamış olduğum video yakalama ile 2 kameram düzgün çalışıyor. Yani oyun yakalama da grafiği oyunu almıyor.

Bilgisayarım 2 gün önce sıfır formatlanmış tüm driverleri tam ve 1080 Ti'nin driverleri en güncel versiyonları. 2 tane Twitch çi teamviwer ile bağlandı hayretler içinde kaldılar. Keşke OBS'in içinden geçen her türlü ince ayar bilen birisi olursa görüşmeye açığım. Teamviwer ile bağlanıp bakabilirler nasıl bir sorun olduguğuna?
Siz de aynı yöntemi Uyumluluk modu'nu "Windows 7" için ayarlayarak dener misiniz hocam?

Maalesef onu daha önce yaptım
Çok basit bir çözüm mevcut, işe yarar mı bilmiyorum ama denemekte fayda var. OBS'e sağ tıklayıp şu yolu izleyip "Bu programı yönetici olarak çalıştır"ı işaretleyip sonrasında uygulaya basıp OBS'i kapatıp tekrar açın bakalım düzelecek mi.
Eki Görüntüle 661383

Siz de aynı yöntemi Uyumluluk modu'nu "Windows 7" için ayarlayarak dener misiniz hocam?

Oyun yakalamayı silmen lazım, oyun yakalamaya zaten gerek yok ekran yakalama oyunuda yakalar

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-11 153124.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-11 153124.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 51

Geri
Yukarı