OBS oyun yakalama ve ekran yakalama arasında geçiş sağlayamıyorum

Zenithhs

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
grafik tasarım, video editör
Merhabalar sorunumu şöyle anlatayım. OBS'ten yayın yapmak istiyorum. Ancak ekran yakalamıyor.

Nvidia denedim masasından-program ayarlarından - OBS'i entegre grafik yaptığım zaman-ekran görüntüsü yakalıyor ancak oyun görüntüsünü yakalamıyor.

Bu sefer Nvidia denetim masasından - program ayarlarından -OBS'i genel ayarlarından yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seçtiğim zaman oyun görüntüsünü yakalıyor ancak bu seferde ekran görüntüsünü yakalamıyor.

Yani kısacası ekran görüntüsü ile oyun yakalama arasında bir geçiş sağlayamıyorum.

OBS'i yönetici olarak çalıştırdım, uyumluluklarını değiştirdim ancak bir türlü oyun ile ekran arasında geçiş yapamıyorum. Lütfen yardım edin.

OBS SÜRÜMÜ 20.1.3

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun görüntüsünü yayınlamıyor ise alternatif olarak şöyle bir çözüm yolu sunabilirim.Yayın yapacağınız oyunu pencere moduna alıp OBS yazılımından ekran kaydını seçebilir ve ekranı genişleterek sadece oyun ekranını yayınlayabilirsin.

Ekran yakalamayı gördüğü için oradan da yayın yapabiliriz ama asıl sorun oyun yakalama olmadığı için performans düşüyor, FPS düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım bu sorun 2 adet ekran kartı bulunmasından kaynaklı. Yani çözülebileceğini düşünmüyorum. OBS ya da streamlabs (ben streamlabs kullanıyorum) yeni patch getirirse düzelir diye düşünüyorum. Programı açtığımızda denetim masasından seçtiğimiz ekran kartı üzerinden çalışıyor. Bu yüzden entegre grafikteyse oyun yüksek performanslıda olunca göstermiyor. Programa özellik gelmediği sürece yapacak bir şey yok sanırım.

Sanırım bu sorun 2 adet ekran kartı bulunmasından kaynaklı. Yani çözülebileceğini düşünmüyorum. OBS ya da streamlabs (ben streamlabs kullanıyorum) yeni patch getirirse düzelir diye düşünüyorum. Programı açtığımızda denetim masasından seçtiğimiz ekran kartı üzerinden çalışıyor. Bu yüzden entegre grafikteyse oyun yüksek performanslıda olunca göstermiyor. Programa özellik gelmediği sürece yapacak bir şey yok sanırım.
evet haklısınız

Geri
Yukarı