OBS Studio ''Kayıt sırasında bir kodlayıcı hatası oluştu'' uyarısı

Xafy Fire

Centipat
Daha fazla  
OBS Studio'da uzun videolar kayıta alınca bu hata ile karşılaşıyorum. İnternette bununla ilgili hiçbir bilgi yok. Ve ben uzun videolar çekmek zorunda kaldığımdan bunu çözmem lazım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230417-133811_Remote Desktop.jpg
    Screenshot_20230417-133811_Remote Desktop.jpg
    409,5 KB · Görüntüleme: 117
Önceki ayarlarda gerçekten kötü kalitede video çekiyor ve kasmalar oluyordu. Bu ayarlarda hem kasma yok hem kalitesi iyi.

Edit: Şimdi kontrol ettim eski videolarda da aynı hata oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230417-142801_Remote Desktop.jpg
    Screenshot_20230417-142801_Remote Desktop.jpg
    232,5 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:
Çıkış modunu basit olarak seçin.
Kodlayıcıyı "donanım (qsv, H.264)" veya "yazılım (X264)" olarak dener misiniz?

Yazılım (X264) ayarını eskiden kullanıyordum fakat CPU'yu çok yorduğu için hem oyun oynayamıyor hem de video çekemiyordum.

Videonun kayıt yolu D:/ HDD'sine olduğu için düşündüm (HDD arada bozuluyor çıkar tak yapınca geri çalışıyordu) ama öyle olsa D:/ diskindeki oyunları oynayamazdım ve uzun zamandır bu ayarları kullanıyordum neden oluyor bilmiyorum.

Yazılım (X264) ayarını eskiden kullanıyordum fakat CPU'yu çok yorduğu için hem oyun oynayamıyor hem de video çekemiyordum.

Videonun kayıt yolu D:/ HDD'sine olduğu için düşündüm (HDD arada bozuluyor çıkar tak yapınca geri çalışıyordu) ama öyle olsa D:/ diskindeki oyunları oynayamazdım ve uzun zamandır bu ayarları kullanıyordum neden oluyor bilmiyorum.
C: diskine kaydetmeyi deneyin.

Ek olarak;
Sisteminiz düşük ise OBS yerine Fraps tercih edebilirsiniz.

C: Diskinin depolaması biraz düşük yani 50 GB falan kaldı. Kayıt alırken çok yer kaplar mı peki?

Sistem:
GTX 1070
Intel I5 9. Nesil
16 GB RAM
Yaptığınız ayar ve çözünürlüğe bağlı.
Sisteminizde kötü değil.
Yer kaplarsa bile "Handbrake" ile dosya boyutunu düşürebilirsiniz.

Bu video işinizi görebilir;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Han.

Yaptığınız ayar ve çözünürlüğe bağlı.
Sisteminizde kötü değil.
Yer kaplarsa bile "handbrake" ile dosya boyutunu düşürebilirsiniz.

Bu video işinizi görebilir;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

handbrake videonun kalitesi veya Bitrate'ini düşürür mü? Yani WinRAR gibi sıkıştırıyor mu? Çünkü YouTube'a video çekerken gerçekten kötü duruyor. Veya bu hatayı C: Diskinde yine alır mıyım?

Han.

handbrake videonun kalitesi veya Bitrate'ini düşürür mü? Yani WinRAR gibi sıkıştırıyor mu? Çünkü YouTube'a video çekerken gerçekten kötü duruyor. Veya bu hatayı C: Diskinde yine alır mıyım?
Handbrake ayarlarında kalitesini, bitratesini seçebiliyorsunuz.
Onun gibi bir şey.
C diskine kaydetmeyi deneyip görmeniz lazım.

Geri
Yukarı