Çözüldü OBS üstünde sadece oyun ve mikrofon sesi nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe684

Hectopat
Merhaba arkada, bir oyun oynarken Discord'da gelen konuşmaların sesleri vs duyuluyor. OBS'de sadece benim sesim ve oynadığım oyunun sesini nasıl verebilirim? Araştırdım bulamadım.

Çözüm
Merhaba arkada, bir oyun oynarken Discord'da gelen konuşmaların sesleri vs duyuluyor. OBS'de sadece benim sesim ve oynadığım oyunun sesini nasıl verebilirim? Araştırdım bulamadım.
Ses kaynağı eklemek yerine yeni gelen "Uygulama Ses Yakalama" özelliğini kullanarak istediğiniz uygulamanın sesini aktarabilirsin. Ekte yer alan ayarları uygulayabilirsin.
1703889639328.png
Ses kaynağı eklemek yerine yeni gelen "Uygulama Ses Yakalama" özelliğini kullanarak istediğiniz uygulamanın sesini aktarabilirsin. Ekte yer alan ayarları uygulayabilirsin.
1703889639328.png

Çözüm
Merhaba
OBS'de sadece oyun ve sesinizi kaydetmek için şu adımları izleyin:
"OBS'yi açın ve "Ayarlar > Ses"sekmesine gidin.
"Giriş" bölümünde, "Mikrofon" seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın.
"Çıkış''bölümünde, "Oyunun Sesi" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
Kaydet bölümünde "Sesler" sekmesine gidin.
Yayınlanan "Ses" bölümünde oyunun sesi seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
Bu ayarları yaptıktan sonra, OBS sadece oyun ve sesinizi kaydedecektir. Discord'dan gelen konuşmaların sesleri kaydedilmeyecektir.

Eki Görüntüle 2068448

Merhaba
OBS'de sadece oyun ve sesinizi kaydetmek için şu adımları izleyin:
"OBS'yi açın ve "Ayarlar > Ses"sekmesine gidin.
"Giriş" bölümünde, "Mikrofon" seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın.
"Çıkış"bölümünde, "Oyunun Sesi" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
Kaydet bölümünde "Sesler" sekmesine gidin.
Yayınlanan "Ses" bölümünde oyunun sesi seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
Bu ayarları yaptıktan sonra, OBS sadece oyun ve sesinizi kaydedecektir. Discord'dan gelen konuşmaların sesleri kaydedilmeyecektir.

2'nize de çok teşekkür ederim desteğiniz için sağ olun var olun

Geri
Yukarı