OBS Valorant yayını kasıyor

burakbcr

Picopat
Daha fazla  
Twitch üzerinden yayın yapmak için OBS yükledim yayını başlattım her şey tamam ama oyunum kasmıyor, yayına giden görüntü kasıyor. OBS ayarlarımı alt tarafa bıraktım yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20231219_162328.jpg
    20231219_162328.jpg
    191 KB · Görüntüleme: 31
AMD ekran kartlarında görülen pixelleşme hatası olmadığına emin iseniz OBS'de yayını 60 FPS verip vermediğinizi kontrol edin.

Nasıl kontrol edebilirim FPS'imi pikselleşmeyide bit hızını 10000 yapınca dengeledim gibi bir şey ön tanımlı kısmını hız yapsam düzelirmi sizce.
Pixelleşmenin bir çözümü yok AMD kartlarında. AMDciler pek uğramaz bu tarz yerlere. FPS kontrolü için attığın resimde. Soldaki video kısmına gel oradan tam sayılı FPS 60 olarak seç.

Başka bi uygulama üzerinden denesem pixelleşme düzelirmi
İşlemcin güzel ise yayını işlemci üzerinden verebilirsin. Başka türlü çözümü yok. Kare anahtarı ile falan da olmuyor. Zamanında 5700XT var iken az uğraşmamıştım :) 7000 serisinde daha da az olsa da AMD kartların genel problemidir bu.

İşlemcin güzel ise yayını işlemci üzerinden verebilirsin. Başka türlü çözümü yok. Kare anahtarı ile falan da olmuyor. Zamanında 5700XT var iken az uğraşmamıştım :) 7000 serisinde daha da az olsa da AMD kartların genel problemidir bu.
Ekran kartı rx 6600 işlemci ryzen 5 5600 işlemciden versem ekranı valorant oynarken yayın ve oyun kasmazmı valorant işlemci odaklı bi oyun olduğundan aklıma takıldı

Ekran kartı rx 6600 işlemci ryzen 5 5600 işlemciden versem ekranı valorant oynarken yayın ve oyun kasmazmı valorant işlemci odaklı bi oyun olduğundan aklıma takıldı
Evet kasar. 5600' de pek kaldıramaz o yükü. Bir de belirteyim genelde MC, valorant gibi pixel oyunlarda çamur gibi olsa da GTA 5 gibi oyunlarda çok sorun olmuyor pixelleşme. Belki oynadığın oyunları değiştirebilirsin. Yada ben gibi Satıp Nvdia karta geçebilirsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı