Obsesif kompülsif bozukluk nasıl yenilir?

jedinak

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 6 yıldır obsesif kompülsif bozukluk hastasıyım ve şakasız denemediğim şey kalmadı. Düşünün hipnoterapiste bile gittim ama yok kurtulamıyorum. Üstüne bir de anksiyete, panik atak gibi hastalıklar eklenince çıkılmaz bir hal alıyor. Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve cidden çok büyük zararı dokunuyor. Ne yapmalıyım?

Beyhan Budakın vesvese ve saplantılarla alakalı videosunu izleyebilirsin eğer dini bütün bir insansan Bediüzzaman Said Nursinin bunu hakkında tüyoları var ve bu tüyolar hakkında videolar yapan sözler köşkü, son liman gibi kanallar var bunlara göz atabilirsin. Ayrıca İzzet Güllüyede bir göz at çok hassas bir hastalık olduğu için tek bir cümlem bile çok büyük yanlışa neden olabilir buyüzden profesyönellerden yardım almalısın bilinçsiz insanlara vesveseni anlatmamanı tavsiye ederim..

Beyhan Budakın vesvese ve saplantılarla alakalı videosunu izleyebilirsin eğer dini bütün bir insansan Bediüzzaman Said Nursinin bunu hakkında tüyoları var ve bu tüyolar hakkında videolar yapan sözler köşkü, son liman gibi kanallar var bunlara göz atabilirsin. Ayrıca İzzet Güllüyede bir göz at çok hassas bir hastalık olduğu için tek bir cümlem bile çok büyük yanlışa neden olabilir buyüzden profesyönellerden yardım almalısın bilinçsiz insanlara vesveseni anlatmamanı tavsiye ederim..
Tavsiye ve önerilerin için çok teşekkür ederim ama saydığın kanalların her videosunu en azından 3 kere izlemiş durumdayım artık youtube telkin videoları etki etmiyor yine de teşekkürler.

Çözümü çok basit aslında. Hiçbir şeyi umursamayacaksın. Takıntılı olduğun konunun üstüne gideceksin. En azından ben öyle yenmiştim. Gerçi benim senin kadar uzun sürmemişti. 6 yıl çok ciddi bir süre. Şimdiden itibaren takıntılı olduğun konunun üstüne git. Beynin sana ne diyorsa onun tersini yap.

Psikoloğa gitmeyi veya hap almayı denedin mi?
Psikiyatriye gittim ve şurup kullandım küçükken , pek ilaç yanlısı değilim mutantlaştırıyor insanı.
Çözümü çok basit aslında. Hiçbir şeyi umursamayacaksın. Takıntılı olduğun konunun üstüne gideceksin. En azından ben öyle yenmiştim. Gerçi benim senin kadar uzun sürmemişti. 6 yıl çok ciddi bir süre. Şimdiden itibaren takıntılı olduğun konunun üstüne git. Beynin sana ne diyorsa onun tersini yap.
Bir aralar denedim ve cidden işe yaradı ama sonrasında tekrar başa sardım , uzun süreli olunca kurtulması da başa çıkması da zor oluyor.

Eğer çok önemli değilse takıntı haline gelen durumu söyler misiniz? Ayrtıntı vermek istemezseniz, örneğin cinsel takıntı temizlik takıntısı gibi üstü kapalıda söyleyebilirsiniz. Anafranil risperdal bunlardan birini kullanmış mıydınız?

Eğer çok önemli değilse takıntı haline gelen durumu söyler misiniz? Ayrtıntı vermek istemezseniz, örneğin cinsel takıntı temizlik takıntısı gibi üstü kapalıda söyleyebilirsiniz. Anafranil risperdal bunlardan birini kullanmış mıydınız?
Hayır ilaçları kullanmadım , temizlik takıntım veya cinsel takıntım hiç olmadı takıntılarımdan bahsetmek bile rahatsızlık veriyor ama sağlıksal takıntılarım korkularım saplantılarım var diyebiliriz. ( Temizlik takıntısında olduğu gibi virüs , bakteri , parazitten korkmak değil , her türlü onkolojik , fiziksel , duyusal bir zarar alma korkusu var içimde , bazı zamanlar düşünmekten veya aklıma gelmesinden bile korkuyorum )

Hayır ilaçları kullanmadım, temizlik takıntım veya cinsel takıntım hiç olmadı takıntılarımdan bahsetmek bile rahatsızlık veriyor ama sağlıksal takıntılarım korkularım saplantılarım var diyebiliriz. ( Temizlik takıntısında olduğu gibi virüs, bakteri, parazitten korkmak değil, her türlü onkolojik, fiziksel, duyusal bir zarar alma korkusu var içimde, bazı zamanlar düşünmekten veya aklıma gelmesinden bile korkuyorum )

Hastalığın boyutunu anlamak adına birkaç soru sorabilir miyim? Örneğin aklına geleceğini düşündüğünden dizi film seyretmiyor musunuz? Ya da seçicimi davranıyorsunuz? Bu konu ile alakam olsa da bir hastayı tedavi edecek ya dayönlendirecek potansiyelde olmadığımdan bildiklerimi paylaşmanın doğru olmadığı taraftarıyım. Sende nasıl bir etki edeceğini bilemiyorum zira. Ama konunun ne kadar önemli ve hayatını ne kadar zorlaştırabileceğini tahmin etmiyorum. Biliyorum. Umarım en yakın zamanda üstesinden gelirsiniz. Terapisi var tedavisi var. Rahat hissedin.

Hastalığın boyutunu anlamak adına birkaç soru sorabilir miyim? Örneğin aklına geleceğini düşündüğünden dizi film seyretmiyor musunuz? Ya da seçicimi davranıyorsunuz? Bu konu ile alakam olsa da bir hastayı tedavi edecek ya dayönlendirecek potansiyelde olmadığımdan bildiklerimi paylaşmanın doğru olmadığı taraftarıyım. Sende nasıl bir etki edeceğini bilemiyorum zira. Ama konunun ne kadar önemli ve hayatını ne kadar zorlaştırabileceğini tahmin etmiyorum. Biliyorum. Umarım en yakın zamanda üstesinden gelirsiniz. Terapisi var tedavisi var. Rahat hissedin.
Hastalığın en ağır seyri zamanında neredeyse aklıma geleceğini düşündüğümden hiçbir şey yapmak istemiyordum , yemek yemek gibi bir basit eyleme kadar. Ama dediğim gibi bir aralar kendime hakim oldum ve bu ağır seyri gitti ama hala en temelleri duruyor. Düşünce gelecek korkusundan bazen yapmaktan çekiniyorum. Eskiden olsa asla dizi film seyretmezdim çünkü izlerken çok fazla atak oluyordu. Artık öyle bir şey kalmadı tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı