OC ekran kartına zarar verir mi?

berkan50

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım MSI 710 oyunlarda az FPS verdiği için OC yapıyorum. Sürekli işe de yarıyor mesela CS:GO oyununda OC'suz 40-70FPS arası alırken OC'lu 60-110 FPS arası alıyorum. Tabiki güzel bir şey ama ben daha sistemimi toplayalı 6 ay oldu ekran kartıma yaptığım overclock tüm sisteme ne gibi zararları olabilir? Böyle kullanmaya devam edersem ekran kartını ne kadar daha kullanmaya devam edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının tam modelini yazsaydınız fanlı modellerden mi yoksa fansız alüminyum soğutmalı mı? Sıcaklık olarak 70-80 derecelerde geziyorsa sıkıntı olmaz sık sık sıcaklık kontrolü yapın.

250-300 TL'ye GTS 250 bulabilirsin.
CS:GO'da bayağı 100+FPS veriyor.

Screenshot_20200504_034948_com.android.chrome.jpg

Ben 330TL'ye aldım. Senin dediğin 600lirayı geçiyor tabii Hepsiburada'da falan biraz daha ucuzdur. Yine de önerin için sağ ol.

250-300 TL'ye GTS 250 bulabilirsin.
CS:GO'da bayağı 100+FPS veriyor.

Eki Görüntüle 552996

Ben 330TL'ye aldım. Senin dediğin 600lirayı geçiyor tabii Hepsiburada'da falan biraz daha ucuzdur. Yine de önerin için sağ ol.
Arkadaş sıfır al demiyor zaten. 2. el diyor. Sen bu kartı almak yerine 2. el bir kart alsaydın oc yapmadan bile rahat bundan fazla fps alırdın.

Ekran kartının tam modelini yazsaydınız fanlı modellerden mi yoksa fansız alüminyum soğutmalı mı? Sıcaklık olarak 70-80 derecelerde geziyorsa sıkıntı olmaz sık sık sıcaklık kontrolü yapın.

Tam adı MSI GT 710 2 GB pasif soğutmalı daha 75 dereceyi geçtiğini görmedim ama bazen GTA 5 oynarken fazla ısındığından mı kaynaklı bilmem ama birden bilgisayar kapanıyor kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor. İlla resetlemek gerekiyor. Bu durumu fazla OC yapınca başıma geliyor şu anda güzel bir ayar buldum kapanma olayları olmuyor.
Arkadaş sıfır al demiyor zaten. 2. el diyor. Sen bu kartı almak yerine 2. el bir kart alsaydın OC yapmadan bile rahat bundan fazla FPS alırdın.

Yanlış anlamışım kusura bakmassa sevinirim. 2. el bozuk çıkar ya da 1ay kullanırım bozulursa falan diye uğraşmak istemedim.

Son düzenleme:
2. El ekran kartlarını bazı mağzalar 3 ile 6 ay garanti ile satıyolar, en ufak prbolemde değiştiriyorlar.
Çevrende güvendiğin yedek parçacı var ise rahatlıkla GT710'u iade edip satın alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı