OC: Failed to load Configuration hatası

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Bugün macOS Mojave PC kurmak için USB belleğini hazırlayıp bilgisayarı USB Boot ettim, önüme çıkan hata ise bu.
-Kurulum rehberindeki BIOS ayarlarını yapmadım çünkü benim Boot menümde o ayarların hiçbiri yoktu.
-USB hiç dokunmadım RAW dosyasını yazdığım gibi Boot ettim.

Bilgisayarım laptop, masaüstü değil. Harici bir ekran kartı yok. İşlemci Intel.

Sebebi USB içerisinde Config ayarlamamış olmanız. Sistem özelliklerinizi belirtin.

• Intel Core i3 4005U 1.70 GHz
  • RAM 4 GB
  • Intel HD Graphics 4400.
Sebebi USB içerisinde Config ayarlamamış olmanız. Sistem özelliklerinizi belirtin.

Merhaba.

Intel Ark sayfasından kendi işlemcimin kod adını öğrenip USB içinde uyuşan kod adı config.plist ile değiştirdim. Bu işlemden sonra Boot etti ama şöyle bir sorun var. Clover Boot menüsü gelmek yerine siyah bir ekran içinde bir menü geldi. Menü içinde yazanlar:

OpenCore Boot menu (REL-068-2021-04-05)
1. Windows.
2. Install macOS Mojave (external)
3. Reset NVRAM.
Restart shutdown.
Choose the operating System:

EFI/OC dosyasındaki içinde benim işlemci kod adı ile uyuşan Config dosyasının ismini Config.plist olarak değiştirdim, başka bir şey yapmadım.
Başka yapılacak bir şey var mı?

Herkese merhaba

Dün macOS Mojave USB Boot etmiştim sonra karşıma OC: Failed to load Configuration hatası çıkmıştı bu konu hakkında buradan yeterli bilgi alamayınca kendim araştırarak işlemci kodumu bulup USB'deki uyuşan Config dosayısı config.plist olarak değiştirip bu sorunu çözdüm ama bu seferde karşıma beklemediğim bir menü geldi rehbere göre Clover Boot menüsü gelmesi gerekirken OpenCore Boot menü geldi e haliyle orada durakladık. Menüde yazanlar:

OpenCore Boot menu (REL-068-2021-04-05)

1. Windows.

2. ınstall macOS Mojave (external)

3. reset NVRAM.

Restart shutdown.

Choose the operating System:

Tabii ki ınstall macOS Mojave (external) işaretlemem gerekiyor ama karşıma ne çıkacağın bilmediğim için bilgi alarak gitmek çok daha iyi olur diye düşündüm.
Install macOS Mojave (External) seçeneğini seç ve kuruluma devam et.

EFI/OC dosyasındaki içinde benim işlemci kod adı ile uyuşan Config dosyasının ismini Config.plist olarak değiştirdim, başka bir şey yapmadım.
Başka yapılacak bir şey var mı?
Sorun olacağını sanmıyorum. Önyükleyiciye ulaşmışsınız zaten. Install MacOS Mojave diyerek kuruluma devam edin.

Install macOS Mojave (external) seçeneğini seç ve kuruluma devam et.

Merhaba.

Install macOS Mojave (external) seçeneğini seçtikten sonra birtakım ön yükleme yazıları geldi. Son yazısı ise "please to GO Apple" internet sitesi yazdı kaldı. Şu an beklemem mi gerekiyor yoksa bu bir hata mı?

Beklemeniz gerekmiyor, hata. Laptop-Haswell yerine Desktop-Haswell de deneyebilirsiniz.
OpenCore kurulumu için de bu videoya bakmanızda fayda var:

Beklemeniz gerekmiyor, hata. Laptop-Haswell yerine desktop-Haswell de deneyebilirsiniz.
OpenCore kurulumu için de bu videoya bakmanızda fayda var:
Merhaba,
Desktop-Haswell dosyasını config.plist olarak değiştirdim ama bu sefer de end random seed hatası çıktı. Rehberde bir dosyanın güncellenmesi gerektiği söyleniyordu. EFI/OC/Drivers içindekilerden hangisinin güncellenmesi gerekiyor?

Geri
Yukarı