OC: Failed to load Configuration hatası

Hayır, şimdi şunu bir açıklığa kavuşturayım. Siz şu an OpenCore imaj kullanıyorsunuz. İzlediğiniz rehber video ise Clover. Yani oradaki adımlar yerine OpenCore'daki adımları yapmanız gerekiyor.
Buradaki hazır EFI paketlerine göz atabilirsiniz:

Merhaba,
Desktop-Haswell dosyasını config.plist olarak değiştirdim ama bu sefer de end random seed hatası çıktı. Rehberde bir dosyanın güncellenmesi gerektiği söyleniyordu. EFI/OC/Drivers içindekilerden hangisinin güncellenmesi gerekiyor?
Hangi rehber? @Recep Baltaş OpenCore ile bir rehber çekmedi. Dediğiniz rehber Clover ile yapılmış rehber olabilir.

Hangi rehber? @Recep Baltaş OpenCore ile bir rehber çekmedi. Dediğiniz rehber Clover ile yapılmış rehber olabilir.

O rehberden işlemleri yapıyorum. Haklısınız, Recep Bey'in OpenCore videosu yok.

Hayır, şimdi şunu bir açıklığa kavuşturayım. Siz şu an OpenCore imaj kullanıyorsunuz. İzlediğiniz rehber video ise Clover. Yani oradaki adımlar yerine OpenCore'daki adımları yapmanız gerekiyor.
Buradaki hazır EFI paketlerine göz atabilirsiniz:

Şu an Big Sur imajı iniyor, sizin attığınız rehberden bir de deneyeceğim. İmajı Win32 programından USB'ye yazsam sorun olur mu?

O sisteme neden Big Sur indiriyorsunuz? Ağzımızdan Big Sur da çıkmadı ki. Attığım linklerde de Catalina ve Mojave var. Hayır, Win32 ile yazmanız sorun teşkil etmez.

Kusura bakmayın şimdi fark ettim. Bu dosyaları direkt USB'ye atmam yeterli sanırım.
O sisteme neden Big Sur indiriyorsunuz? Ağzımızdan Big Sur da çıkmadı ki. Attığım linklerde de Catalina ve Mojave var. Hayır, Win32 ile yazmanız sorun teşkil etmez.

Mojave indirdim gördügüm kadarıyla bir imaj şu anki USB bozmadan bu dosyaları OC klasörün içine atmam yeterli sanırım
Bir de ben Dual Boot kullanacağım hard diskte bir bölüntü oluşturup oraya Mojave kurarsam Dual Boot yapabilmem gerek diye düşünüyorum.
Merhaba

verdiğiniz linkden mojave dosyasını indirip mevcut usb hiç bözmadan oc klasörün içine dosyaları attım sistemi usbden uefi olarak boot ettim ne yazıktır bu şekilde hata verdi:
No schema for AutoMerge at 0 index, context <ACPI>!

OCS: No schema for Comment-DisabledAML at 1 index, context <ACPI>!

OCS: No schema for DSDT at 2 index, context <ACPI>!

OCS: No schema for DisabledAML at 3 index, context <ACPI>!

OCS: No schema for DropTables at 4 index, context <ACPI>! OCS: No schema for SSDT at 6 index, context <ACPI>! OCS: No schema for Comment at 2 Index, context <root>!

OCS: No schema for FixHeaders at 5 Index, context <ACPI>!

OCS: No schema for Boot at 1 index, context <root>!

OCS: No schema for Devices at 3 Index, context <root>!

OCS: No schema for DisableDrivers at 4 Index, context <root>! OCS: No schema for GUI at 5 Index, context <root>!

OCS: No schema for Graphics at 6 Index, context <root>! OCS: No schema for Kernel AndKextPatches at 7 index, context <root>!

OCS: No schema for RtVariables at 8 index, context <root>! OCS: No schema for SMBIOS at 9 Index, context <root>!

OCS: No schema for SystemParameters at 10 index, context <root>!

OC: Configuration requires vault but no vault provided!
Merhaba

Öncelikle teşekkür ederim atığınız linkin sadece bir tanesi çalıştı ASUS markada denenmiş dosyayı indirip EFI bölümünü USB'ye attım(mevcut dosyayı sildim de attım) bu işlem sonra MacOS'un kurulum ekranına sorunsuz ulaştım ama mouse çalışmadı aynı şekilde touchpad de çalışmadı USB'den tekrar Boot etsem düzelir sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı