OC Genie vs AMD O.C

Lord Darx

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CMK16GX4M2D3600Cl18 x2 (Total 32GB)
Ekran kartı
Asus Dual AMD Radeon Rx 6600XT
Anakart
MSI B550M Pro-VDH WIFI
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Merhaba, MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi anakartımda XMP profillerinin yanında "CPU" düğmesi gördümü O.C için bunumu yoksa, AMD driveri üzerinden "CPU'ya hız aşırtma" seçeneğinimi kullanmalyım?

Ekran kartı için "Hız aşırtma GPU" "Hız aşırtma VRAM" farkı nedir, hangisini kullanmalıyım?

İşlemci: R5 5500 (stok soğutucu) (kasam Corsair Spec Delta 650W, fan ayarı ile Idle da %40 fan devir ile 40 derece çalışıyor)
Ekran Kartı: RX 6600XT(ASUS Dual) (50 dereceye kadar fan dönmüyor, oyunlarda genelde 60-70 de tutuyor ısıyı)

Ufak bir soru sıkıştırayım araya, İşlemci sitesinde 3200MHz RAM destekliyor yazıyor ancak benim RAM'lerim 3600, Görev Yöneticisi'nden ve BIOS'tan kontrol etim 3600MHz çalışıyor. Nasıl oluyor?

Ekran kartı için "Hız aşırtma GPU" "Hız aşırtma VRAM" farkı nedir, hangisini kullanmalıyım?

Pek bir işe yaradıkları yok. OC yapmak istiyorsan manuel yapmalısın.

RAM konusunda o işlemci ile 4600 MHz bile mümkün. Web sitesinde yazan her bilgiye takılmamak lazım.

Sürücü içindeki CPU'ya hız aşırtma PBO açıyor. Diğerini ise bilmiyorum. Manuel yapabilir veya PBO açabilirsin.

Bir kere uygulama üzerinden denemiştim
Ekran Kartı
2671 GPU Saat hızı
2370 VRAM saat hızı
cpu ya ise 0.1 yada 0.2ghz ekliyordu yanlış hatırlamıyorsam
stabil o.c olacaksa, reset atma, voltaj verme, gibi derdim olmayacaksa azıcık bile o.c yapsa benim için okeydir amd benim için.
Pek bir işe yaradıkları yok. OC yapmak istiyorsan manuel yapmalısın.

RAM konusunda o işlemci ile 4600 MHz bile mümkün. Web sitesinde yazan her bilgiye takılmamak lazım.

Sürücü içindeki CPU'ya hız aşırtma PBO açıyor. Diğerini ise bilmiyorum. Manuel yapabilir veya PBO açabilirsin.
sağolasın

Geri
Yukarı