OC nasıl yapılır ve zararı var mı?

Extactament

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben APU bir sistem dizmiştim 2 sene önce falan ancak FiveM oynadığımdan PC yetersiz geliyordu şimdi ise 1660 Super veya 1650 vs. almak istiyorum bir konu açıp sormuştum darboğaz yapar mı vs. diye sağ olsun birisi çok net açıklamış ancak OC ve kule fanlardan bahsetmiş onları anlamadığımdan yeni bir konu açtım OC nedir ve zararları vs. var mı? Yoksa nasıl yapılır ve kule fanlar nedir açıklarsanız sevinirim sistem özellikleri altta.

AMD Ryzen 3 4300GE.
Gigabyte B450M anakart.
Neo Forza 8 GB 3200MHz RAM (2x)
High Power 80 Plus 500W Power suplay.
SanDisk 480GB SSD.
Everest Rampage boran kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen kule tipi işlemci soğutucudan bahsetmişler sana. Adından da anlaşılacağı üzere stok fana kıyasla dâhâ iyi soğutma performansı gösteren bir ürün.
Sıvı soğutucu dediğimiz farklı bir türü de var, amacı yine işlemciyi soğutmak.

OC dediğimiz işlem ise hız aşırtma, kabaca performans için işlemci hızı ile oynadığın bir işlem.

OC işlemi ve soğutucu ürün tavsiyesi vermek benim harcım değil, farklı bir konu açarak yardım isteyebilirsin.

Muhtemelen kule tipi işlemci soğutucudan bahsetmişler sana. Adından da anlaşılacağı üzere stok fana kıyasla dâhâ iyi soğutma performansı gösteren bir ürün.
Sıvı soğutucu dediğimiz farklı bir türü de var, amacı yine işlemciyi soğutmak.

OC dediğimiz işlem ise hız aşırtma, kabaca performans için işlemci hızı ile oynadığın bir işlem.

OC işlemi ve soğutucu ürün tavsiyesi vermek benim harcım değil, farklı bir konu açarak yardım isteyebilirsin.
Oc nin zararı varmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı