OC sonrası A8-5600K sıcaklık değeri nasıl olmalı?

wert

Hectopat
Daha fazla  
Daha öne böyle bir konu açılmadığını fark ettim ve sizlere danışmak istedim. İşlemcim AMD A8-5600K. OC yapmadan önce boşta 35 yük altında 56 derece oluyordu. Bir miktar hız aşırtmanın ardından sıcaklık değerleri boşta 25 yük altında 48 dereceye düştü. Hız aşırtma yaparken voltaj yükseltmemiştim bununla ilgili olabilir mi?
Stres test sonrası sistemde kararsızlık ve kapanma gibi sorunlarla karşılaşmadım.

ScreenShot_20210518114401.png

ScreenShot_20210518113543.png

82 dereceyi görmüş, burada durabilir ve normal kullanımdaki sıcaklıklarınızı da gözlemleyebilirsiniz. Ve keşke mosfet sıcaklıklarını da paylaşsaydınız.

82 dereceyi görmüş, burada durabilir ve normal kullanımdaki sıcaklıklarınızı da gözlemleyebilirsiniz. Ve keşke mosfet sıcaklıklarını da paylaşsaydınız.
mofset sıcaklığını nereden görebilirim? 82 derece sanırım çekirdek sıcaklığı.

mofset sıcaklığını nereden görebilirim? 82 derece sanırım çekirdek sıcaklığı.
Aida64 den motherboard sıcaklıklarını ara. Bu baktığın sekmede var zaten eğer çok yanlış hatırlamıyorsam. Aida64 yüklü değil kendim açıp gösteremiyorum.

Aida64 den motherboard sıcaklıklarını ara. Bu baktığın sekmede var zaten eğer çok yanlış hatırlamıyorsam. Aida64 yüklü değil kendim açıp gösteremiyorum.
Dediğiniz gibi AIDA64 üzerinden kararlılık testi yaptım ölçtüğü tüm sıcaklıklar bunlar.
test 10 dk

ScreenShot_20210518125916.png

Dediğiniz gibi AIDA64 üzerinden kararlılık testi yaptım ölçtüğü tüm sıcaklıklar bunlar.
test 10 dk

Eki Görüntüle 1028815
Değerler güzel. Son nihai karara varmak için, "Prime95" ve "FurMark"ı aynı anda çalıştırıp 2 saat bekletin yük altında, Aida64 kullanmayın stress için. Power'dan da emin olmuş olursunuz ekran kartı da tam gücü çekince. Görünen o ki, başarılı bir overclock yaptınız. Testlerden sonra her şey daha berrak olacak.

Değerler güzel. Son nihai karara varmak için, "Prime95" ve "FurMark"ı aynı anda çalıştırıp 2 saat bekletin yük altında, Aida64 kullanmayın stress için. Power'dan da emin olmuş olursunuz ekran kartı da tam gücü çekince. Görünen o ki, başarılı bir overclock yaptınız. Testlerden sonra her şey daha berrak olacak.
2 Saatlik test sonucunu buraya paylaşacağım yardımınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı