OC sonrası ne kadar performans artışı olur?

Meftun Ege Kara

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı 2 yıl oldu bazı oyunlardan düşük FPS nedeniyle çok zevk alamıyorum. Çok canımı sıkıyor bu durum. Sizce overclock yapmalı mıyım?

Eğer overclock yaparsam ne kadar FPS farkı görürüm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı alalı 2 yıl oldu bazı oyunlardan düşük FPS nedeniyle çok zevk alamıyorum. Çok canımı sıkıyor bu durum. Sizce overclock yapmalı mıyım?

Eğer overclock yaparsam ne kadar FPS farkı görürüm?

Hocam iyi bir soğutma sisteminiz yoksa, bu işe bulaşmayın derim.

Sıvı soğutma sistemim yok fakat büyük oyunlarda falan 60 üstüne çıktığını görmedim.

Hocam O.C yaptığınız da sistem bayağı bir ısınır, yapmak istiyorsan yapın ama başınız ağrıyabilir, ya da güzel bir soğutma sistemi almalısınız.

Isınma sorunun yoksa hem ekran kartı hende işlemciye overclock yap. Bu sayede hem cs,valorant gibi işlemci isteyen oyunlarda hemde ekran kartı isteyen aaa oyunlarda fps artar. Overclockla yanma durumu falan hikaye. Voltajı ellemediğin sürece yanmaz. Hatta overclock ve undervolt yapabilirsin. Tabi bu slikon kalitesine bağlı.

Başım ağrıyabilir derken biraz daha açabilir misiniz? Ne gibi sorunlar çıkabilir.

Hocam işlemci çok yüksek değerlere çıkarsa sistem kendini kapatır, oyunlarda iken çıkmak zorunda kalırsanız. (kendi düşüncem)

Isınma sorunun yoksa hem ekran kartı hende işlemciye overclock yap. Bu sayede hem cs,valorant gibi işlemci isteyen oyunlarda hemde ekran kartı isteyen aaa oyunlarda fps artar. Overclockla yanma durumu falan hikaye. Voltajı ellemediğin sürece yanmaz. Hatta overclock ve undervolt yapabilirsin. Tabi bu slikon kalitesine bağlı.
sorun overclock işlemini nasıl yapacağımı bilmiyorum amd driver uygulamasında kendi overclock seçenekleri var diye gördüm onlar yeterli olur mu?

Hocam işlemci çok yüksek değerlere çıkarsa sistem kendini kapatır, oyunlarda iken çıkmak zorunda kalırsanız. (kendi düşüncem)
anladım teşekkür ederim peki eğer overclock yaparsam ve sonuçtan memnun olmazsam değerleri eski haline geri döndürmekte bir sıkıntı yaşar mıyım?

Geri
Yukarı