OC yapılmış ekran kartının sıcaklık değeri normal mi?

AyarsıZZ

Hectopat
Makaleler
1
İnternette Zotac GTX 1660 Super performans testlerini izliyordum. Benim ekran kartım da Zotac GTX 1660 Super ama oyun esnasında videoda gösterilenden daha yüksek FPS alıyorum. Baktım ki ekran kartım yer yer 1860 MHz hızına çıkıyor. Kartın temel frekansı 1750 MHz. İnternette de bakıyorum maksimum 1845 MHz hıza boostlanabilir diye yazılmış. Bu kart fabrika çıkışlı olarak OC yapılan bir ekran kartı da değil. Evkur OC yapıp göndermiş. 1860 MHz hıza çıktığında sıcaklık anlık olarak 77 dereceye çıkıyor. Hız biraz düşünce 75 - 76 dereceye geri dönüyor. Bu hızda çalışan 2 fanlı bir ekran kartı için sıcaklık değerleri normal mi? Overclock yapılmamış haline döndürebilir miyim, döndürürsem sıcaklığa nasıl bir etkisi olur?

İnternette Zotac GTX 1660 Super performans testlerini izliyordum. Benim ekran kartım da Zotac GTX 1660 Super ama oyun esnasında videoda gösterilenden daha yüksek FPS alıyorum. Baktım ki ekran kartım yer yer 1860 MHz hızına çıkıyor. Kartın temel frekansı 1750 MHz. İnternette de bakıyorum maksimum 1845 MHz hıza boostlanabilir diye yazılmış. Bu kart fabrika çıkışlı olarak OC yapılan bir ekran kartı da değil. Evkur OC yapıp göndermiş. 1860 MHz hıza çıktığında sıcaklık anlık olarak 77 dereceye çıkıyor. Hız biraz düşünce 75 - 76 dereceye geri dönüyor. Bu hızda çalışan 2 fanlı bir ekran kartı için sıcaklık değerleri normal mi? Overclock yapılmamış haline döndürebilir miyim, döndürürsem sıcaklığa nasıl bir etkisi olur?

Kasanız nedir? MSI Afterburner ile voltajı düşürebilirsiniz. Onun haricinde 85 dereceyi geçmediği sürece sorun yok.

Kasanız nedir? MSI Afterburner ile voltajı düşürebilirsiniz. Onun haricinde 85 dereceyi geçmediği sürece sorun yok.
Frisby fc-9325g infinity kasa kullanıyorum. MSI afterburner ile voltajı düşürebileceğimi biliyorum da 1750 MHz yapmanın bir yolu var mı onu merak ediyorum.

Frisby FC-9325G Infinity kasa kullanıyorum. MSI Afterburner ile voltajı düşürebileceğimi biliyorum da 1750 MHz yapmanın bir yolu var mı onu merak ediyorum.

Hocam kasanızın hava akışı gayet iyi, MSI Afterburner üzerinde orada MHz değeri var onu 1750 MHz olan yere getirip kayıt ederseniz ekran kartı 1750 MHz değerinin üzerine geçmez.

Memory'leri +10 derece olarak düşünürsek (daha fazla ama en az 10 derece daha yüksek diyelim)
VRAM'leriniz yüksek denilecek derecelere çıkıyor olabilir.

1610816817164.png

Sanırım anlamıyorsunuz bu meselelerden :) evkurdan almanızdan anlamış olmalıydım benim hatam :)
GB ile alakası olan bir durum değil.
Pc'den anlarım senin dediğini anlamadım, insan biraz açıklar. Evkur'dan almamın sebebi banka kartının problem yaratmış olması yoksa ben de biliyorum evkur'dan pc alınmayacağını.

Geri
Yukarı