Ocak ve şubat ayı boyunca sadece matematik çalışmak mantıklı mı?

738633

Femtopat
Arkadaşlar iyi akşamlar, hukuk bölümü istiyorum ancak matematik netlerim 0 denecek seviyede. Ocak ve şubatı sadece TYT ve AYT matematik çalışarak geçirmek mantıklı mı sizce?

Arkadaşlar iyi akşamlar, hukuk bölümü istiyorum ancak matematik netlerim 0 denecek seviyede. Ocak ve şubatı sadece TYT ve AYT matematik çalışarak geçirmek mantıklı mı sizce?

TYT de her derse eşit önem ver 1 dinle 1 fizik 1 kimyayla 1 matematik hepsi eşit puan ilk 12 konu mantık küme fonksiyon ve geoda üçgen çalışıp bitirmeye çalışmalısın bence daha sonra AYT geçersin. AYT de mutlaka çalışmalısın tm sin AYT daha önemli TYT her derse eşit önem ver AYT mat temelin olana kadar AYT sos 1 kısmından en az 30 bandına getir netlerini bence en mantıklısı böyle ama bende hazırlanıyorum yanlış yönlendirmek istemem.

TYT de her derse eşit önem ver 1 dinle 1 fizik 1 kimyayla 1 matematik hepsi eşit puan ilk 12 konu mantık küme fonksiyon ve geoda üçgen çalışıp bitirmeye çalışmalısın bence daha sonra AYT geçersin. AYT de mutlaka çalışmalısın tm sin AYT daha önemli TYT her derse eşit önem ver AYT mat temelin olana kadar AYT sos 1 kısmından en az 30 bandına getir netlerini bence en mantıklısı böyle ama bende hazırlanıyorum yanlış yönlendirmek istemem.

TYT matematikte eksik konum neredeyse yok ancak netlerimi arttıramıyorum 7 8 soru anca yapıyorum fen kimya biyolojide de son konulardayım sadece matematikte ekstra bir problem çekiyorum bu yüzden bu 2 ayı sadece matematik çalışarak yükseltmeyi hedefliyorum.

Ben olsam sözelleri çok iyi çalışırdım son kalan zamanlarda. Matematiği yükseltmek zor ve uzun bir süreçtir ama belli bir net aralığına ulaştıktan sonra deneme çözerek o neti muhafaza edebilirsiniz.

Dostum şöyle ki hafif tekrarlar yap yani nasıl , örneğin bir gün fizik bir gün kimya bir gün biyoloji ve düzenli paragraf çöz mutlaka böylece konularını unutmamış ol , senin diyeceğine gelirsek de bence hiç mantıksız değil fakat şu var tek sıkıntısı şu bu olayın sıkılma durumu var insan bir sıkılınca da çok kötü oluyor onun dışında açık söyleyeyim bende ea'cıyım bende bu 2 ay en azından şubatın ortasına kadar full neredeyse mat-geo çalışacağım çünkü ea'da öne atacak mat başka bir şey değil.

TYT matematikte eksik konum neredeyse yok ancak netlerimi arttıramıyorum 7 8 soru anca yapıyorum fen kimya biyolojide de son konulardayım sadece matematikte ekstra bir problem çekiyorum bu yüzden bu 2 ayı sadece matematik çalışarak yükseltmeyi hedefliyorum.

Çok mantıksız konuları bitirmemişsiniz layıkıyla o zaman. Layıkıyla bitirseniz zaten en kötü 15+ olur geoda da 3 4 net yapabilirdiniz.

Bence matematiği 1 soru bankasından sindirerek bitirin 345 gibi. Daha sonra AYT konularına başlayın. Eksik yerleri videolarla halledin soru bankası çözerken TYT matta. TYT'ye her derse eşit önem verim AYT de sözelleri halledin 3sıfırdan yukarı gelsin son 1 2 ay deneme çözersiniz mat kasarsınız. Oradan da 20 25 bandı gelse girilir 15k hiçbir şey için geç değil hocam.

Hocam öncelikle Puango adlı siteye gidin. Orada Yks sıralamanızı yaklaşık olarak görebilirsiniz. Şuanda yaptığınız netleri girin. Orada netlerinizi değiştirerek 10k için şu şu netleri yapmalıyım diyebilirsiniz. Ondan sonra belirlediğiniz netlerin daha yukarısını hedefleyerek çalışma planı oluşturun. Ben sizin sözel durumunuzu bilmeden matematik ağırlıklı çalış diyemem. Siteden bakıp kafanızda yapmanız gereken netler genel hatlarıyla oturduktan sonra buraya tekrar dönerseniz yardımcı oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı