OCCT ile tüm testler crash veriyor

PROTECTQ

Hectopat
Arkadaşlar her testi denedim teker teker CPU ve GPU testi 2 saniyede crash veriyor RAM testi ise bastığım an program donuyor sizce neden olabilir?
Sistem:
Ryzen 5 2600.
16 GB 3000 MHz RAM.
A320M-S2H anakart.
Sapphire RX590 8 GB Pulse ekran kartı.
500GB Power Boost PSU.
Bunlar da OCCT'nin verdiği crashlar.

Ben OCCT testini gereksiz buluyorum, program ile ilgili bir hata olabilir yada yaptığınız işlemler sorun çıkartıyordur, bunun yerine aida64 veya Cinebench R23 önerimdir ben çok memnunum.

OCCT'nin son sürümü hatalı. Eski sürümü kurunuz.
Arkadaşlar her testi denedim teker teker CPU ve GPU testi 2 saniyede crash veriyor RAM testi ise bastığım an program donuyor sizce neden olabilir?
Sistem:
Ryzen 5 2600.
16 GB 3000 MHz RAM.
A320M-S2H anakart.
Sapphire RX590 8 GB Pulse ekran kartı.
500GB Power Boost PSU.
Bunlar da OCCT'nin verdiği crashlar.
Oyunlarda herhangi bir sorununuz yoksa bence test yapmanıza da gerek yok. Yalnız o PSU'dan bir an önce kurtulun.

OCCT'nin son sürümü hatalı. Eski sürümü kurunuz.

Oyunlarda herhangi bir sorununuz yoksa bence test yapmanıza da gerek yok. Yalnız o PSU'dan bir an önce kurtulun.

Hocam geçen gün Netflix izliyordum PC birdenbire çıldırdı. Şöyle anlatayım PC her 1.5 saniyede 2 FPS oluyordu ve kapatıp açana kadar düzelmiyor ne zorluklarla kapattım bir bilseniz. Orada şüphelendim ve test yapmaya karar verdim su anda AIDA 64 ile tüm testleri açtım sabaha kadar kararlılık testi yapacağım.

Hocam geçen gün Netflix izliyordum PC birdenbire çıldırdı. Şöyle anlatayım PC her 1.5 saniyede 2 FPS oluyordu ve kapatıp açana kadar düzelmiyor ne zorluklarla kapattım bir bilseniz. Orada şüphelendim ve test yapmaya karar verdim su anda AIDA 64 ile tüm testleri açtım sabaha kadar kararlılık testi yapacağım.
Aynı ekran kartını, işlemciyi ve RAM'i bende kullanmaktayım. Bence yazılımsal bir sorun. Öncelikle; https://www.kaspersky.com.tr/free-antivirus indirip bir tam tarama yapın. Sistem de virüs olabilir. Ardından Malwarebytes kurarak anti-malware taraması yapın.
2) AMD ekran kartı sürücünüzü AMD Clean-up Utility ile kaldırıp 20.9.1 Recommended (WHQL) sürümünü "fabrika ayarlarına sıfırla" seçeneğine tıklayarak kurun.
3)Chipset güncellemesi yapınız.
4)Sorun devam ederse AMD Agesa BIOS güncellemerini kurunuz.
5)Sorun yine devam ederse UEFI modunda UEFI temiz kurulum yapınız.
Bu çözümler işe yaramazsa güç kaynağınızı değiştiriniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı