OCCT nasıl "güç" testi yapılır?

SeyidFalan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar sisteme PSU testi yapmak istiyorum ama aşırı paranoyak olduğum için sisteme zarar vermekten korkuyorum. OCCT ile güç testi nasıl yaparım? Direkt programın varsayılan ayarlarıyla mı test yapmalıyım, yoksa başka bir ayar yapmalı mıyım? Yardımcı olur musunuz?

Direkt varsayilan olarak yapabilirsin. Power ikonu var ona basınca otomatik olarak yapıyor sen sadece süreyi seçiyorsun.

Direkt varsayilan olarak yapabilirsin. Power ikonu var ona basınca otomatik olarak yapıyor sen sadece süreyi seçiyorsun.

GameGaraj müşteri hizmetlerine yazdığımda "10 dakika yapın, eğer PSU'da sorun var ise sistem zaten 10 dakikada kapanır." demişti. 10 dakika kafi midir?

GameGaraj müşteri hizmetlerine yazdığımda "10 dakika yapın, eğer PSU'da sorun var ise sistem zaten 10 dakikada kapanır." demişti. 10 dakika kafi midir?

Şahsen ben biraz takıntılı olduğum için 1 saat yapıyorum ama ciddi bir sorun varsa o kadar ağır şartlarda 10 dakika içinde kabaca belli olur gibi. Bayağı bir zorluyor PC'yi OCCT.

Benchmark yaparken mi crashed veriyor yoksa açamıyor musunuz?
Kararlılık testi yaparken hata alıyorum hocam. Forum üzerinde biraz araştırdım. Bu sorunu bayağı kişi yaşıyormuş ve programla alakalı yazılımsal birşeymiş sanırım. Buda programın güvenilirliğini düşündürdü. Alternatif olarak güvenilir stres testi programı biliyorsanız tavsiyelerinize açığım.

Kararlılık testi yaparken hata alıyorum hocam. Forum üzerinde biraz araştırdım. Bu sorunu bayağı kişi yaşıyormuş ve programla alakalı yazılımsal bir şey miş sanırım. Bu da programın güvenilirliğini düşündürdü. Alternatif olarak güvenilir stres testi programı biliyorsanız tavsiyelerinize açığım.

Bende AIDA64 ve OCCT kullanıyorum hocam ama bu dediğinizde haberim yoktu bende daha dikkatli olacağım bundan sonra.

Geri
Yukarı