OCCT Power testi sonuçları nasıldır?

uziyus

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKill 32 GB 4000 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston Fury Renegade M2 500 GB M.2 3900 MB/s 730
Ekran kartı
RTX 4060 Ti
Anakart
Prime B550M-A/CSM
İşlemci
RYZEN 7 5700X
Selam forum, PC'yi yeni dizdim ve oyunlarda mermilerin geç gitmesi, görüntü, hissiyat olarak bana geç aktarılması gibi sorunlar yaşıyordum ve artık bayağı canımı sıkmaya başladı. Sistemim yeni olmasına rağmen bu hatanın anlamı nedir? OCCT PSU Power test yapınca karşıma cıktı. Yardımcı olursanız sevınırım.

1713459290153.png

Belleklerde veya islemcide herhangi OC islemi var mı?

Var hocam

Belleklerde veya islemcide herhangi OC islemi var mı?

Hocam bir de saçma bir sorunum var PC acılırken il basta 3 4 kere tekliyor fare donuyor sonra sonra kendıne gelıyor sebebı nedır acaba ve oyunlarda gecıkme takılma input lag gibi şeyler yaşıyorum nasıl düzeltebilirim?

Var hocam.

Hocam bir de saçma bir sorunum var PC acılırken il basta 3 4 kere tekliyor fare donuyor sonra sonra kendıne gelıyor sebebı nedır acaba ve oyunlarda gecıkme takılma input lag gibi şeyler yaşıyorum nasıl düzeltebilirim?

OC ayarlarını sıfırla, stok ayarlarına döndürüp OCCT'de bir daha test yap. Yüzde 99 ihtimalle stabil olacaktır sistem.

Sorununuzu çözerse de çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın hocam. :)

OC ayarlarını sıfırla, stok ayarlarına döndürüp OCCT'de bir daha test yap. Yüzde 99 ihtimalle stabil olacaktır sistem.

Hocam aynen öyle yaptım ve düzeldi ama.

Hocam aynen öyle yaptım ve düzeldi ama.
Tekliyor derken nasıl tekliyor?

Arka plan uygulaması acılırken imleç takılmaya baslıyor ve PC donuyor 1 2 sn sonra kendıne gelıyp. Bu bilgisayarı açtıgım seferlerde oluyor sonra oyunlarda anlık FPS düşüşü FPS yüksekken gecıkme oyunda takılamlar vb.
Başlangıç uygulamalarında hangi uygulamalar açık? Ayrıca format denedin mi?

Var hocam.

Memtest86 ile RAM'lerini test et, yüksek ihtimalle belleklerde sorun var.

Başlangıç uygulamalarında hangi uygulamalar açık? Ayrıca format denedin mi?

Her seye ne zamandır beri format atmayı oneriyoruz biz bu forumda? Bilginiz veya sunacagınız fikir yoksa yorum yapmayın rica ediyorum.

Memtest86 ile RAM'lerini test et, yüksek ihtimalle belleklerde sorun var.

Her seye ne zamandır beri format atmayı oneriyoruz biz bu forumda? Bilginiz veya sunacagınız fikir yoksa yorum yapmayın rica ediyorum.

Hocam doğru okudunuz mu yorumu? Format atmasını falan söylemedim hiç sorunu çözmek için format falan deneyip denemediğini sordum. Her şeye format önerecek kadar salak da değilim ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı