Çözüldü OCCT PSU testi yaparken bilgisayardan görüntü gitmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
Önceki PSU'm ile bilgisayar çok fazla yüke bindirecek bir oyun açtığımda siyah ekranda kalıp fanları hızlandırıyordu. PSU kalitesiz olduğunu düşünüp XPG Pylon 650W aldım fakat yine aynı sorunu yaşıyorum. Sistem stres testi yaparken ekran simsiyah oluyor ve fanlar çok hızlı dönüyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Çözüm
Anladım hocam. Büyük ihtimalle CMD ile yaptınız. Bunlar bazen sunucuya baglanmada hata verebiliyor. Tavsiyem ise format atın ve uygun fiyata bir OEM Key alıp deneyin.
3D Standartta da olur.

3D Standartta da olur.
Tamamdır, başlatıyorum testi.

Kod:
https://AMD-KeyId-578c545f796951421221a4a578acdb5f682f89c8.microsoftaik.azure.net/templates/Aik/scep aracılığıyla WORKGROUP\DESKTOP-RDLB7JD$ için SCEP Sertifikası kaydı başlatma işlemi başarısız oldu:

GetCACaps
GetCACaps: Not Found
{"Message":"The authority \"amd-keyid-578c545f796951421221a4a578acdb5f682f89c8.microsoftaik.azure.net\" does not exist."}
HTTP/1.1 404 Not Found
Date: Thu, 18 Aug 2022 17:55:31 GMT
Content-Length: 121
Content-Type: application/json; charset=utf-8
X-Content-Type-Options: nosniff
Strict-Transport-Security: max-age=31536000;includeSubDomains
x-ms-request-id: 9384192f-d09c-4660-a61c-7b11b9c05766

Yöntem: GET(391ms)
Aşama: GetCACaps
Bulunamadı (404). 0x80190194 (-2145844844 HTTP_E_STATUS_NOT_FOUND)
Kod:
Lisans Etkinleştirme (slui.exe) şu hata koduyla başarısız oldu:
hr=0xC004F074
Komut satırı bağımsız değişkenleri:
RuleId=502ff3ba-669a-4674-bbb1-601f34a3b968;Action=AutoActivateSilent;AppId=55c92734-d682-4d71-983e-d6ec3f16059f;SkuId=2de67392-b7a7-462a-b1ca-108dd189f588;NotificationInterval=1440;Trigger=UserLogon;SessionId=1
4. dakika civarlarında bilgisayarın ekranı tekrardan gitti. Sıcaklık 67 derece ve çektiği W-V değerlerinde hiç bir ani sıçrama vb. olmuyordu. Aldığım 2 adet hataların kodları da yukarıda. Birisinin adı Security-SPP 8198, diğer hatanın ise CertificateServicesClient-CertEnroll 86.

Bu sorunlar ne anlama geliyor hocam, ne yapmam gerek?

Son düzenleme:
Sistem dosyaları da hasar almış olabilir. DISM aracını kullanıp deneyin.

Sistem dosyaları da hasar almış olabilir. DISM aracını kullanıp deneyin.
4. komutu tam olarak anlamadığım için yapamadım fakat ilk 3 komutu sırası ile yaptım. Aldığım sonuçlar şu şekilde:
1-) The component store is repairable.
The operation completed successfully.

2-) No component store corruption detected.

3-) The restore operation completed successfully.

4. komutu tam olarak anlamadığım için yapamadım fakat ilk 3 komutu sırası ile yaptım. Aldığım sonuçlar şu şekilde:
1-) The component store is repairable.

2-) No component store corruption detected.

3-) The restore operation completed successfully.
@Yener K. konu gözünüzden kaçtı diye düşünerek etiket atıyorum kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Lisans etkinleştirme ile ilgili hata da vardı. Girdiğiniz Lisans nedir?

Tamamdır hocam. Lisans etkinleştirme ile ilgili hata da vardı. Girdiğiniz Lisans nedir?
Youtube videolarından rastgele herhangi birinin anlatımı ile yapmıştım. Sorduğunuz soruya tam bir cevap olacak mı bu bilmiyorum fakat hatırlayamıyorum daha fazlasını ne yazık ki.

Anladım hocam. Büyük ihtimalle CMD ile yaptınız. Bunlar bazen sunucuya baglanmada hata verebiliyor. Tavsiyem ise format atın ve uygun fiyata bir OEM Key alıp deneyin.

Çözüm
Aynen hocam CMD ile bir kaç kod falan girmiştim. Peki sorunun kesinlikle bu sebepten olduğunu söyleyebilir miyiz? Ve bilgisayara sıfırdan Windows kurmam gerekir mi yoksa format + key girişi yeterli olur mu?

Olay Görüntüleyici üzerinden gördüm. Bununla ilgili hata var. Diğeri de araştırmama göre sistem dosyaları hatası gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı