OCCT PSU Testi

Serrdar

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler dilerim. OCCT yazılımı ile güç kaynağımı teste soktuğumda sistemde ekran kartım takılı ise test başladığı an bilgisayarım kapanıyor. Ekran kartını çıkartarak 30 dakika kadar teste bıraktım ve bir sorun çıkmadı. Sorun hangi parçada olabilir? Ekran kartından şüpheleniyorum ama kendi birikimlerim doğrultusunda mantıklı bir açıklama bulamadım. Acaba PCI slotunun beslemesinde sıkıntı olabilir mi? Yoksa sorun bizzat ekran kartının kendisinde mi? Bu arada OCCT ile ekran kartımı teste soktuğumda 1-2 dakika içinde yine kapandığını hatırlıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı testinde de kapanıyor mu? Bir de FurMark ile test edin. Kapanıyorsa sorun ekran kartınızda olabilir. Kapanmıyorsa sorun PSU’dadır.

Sisteminizi belirtmemişsiniz.
SAPPHIRE RX 460 2GB
i7-4790
12 GB DDR3 1600MHz SAMSUNG RAM (8+4)
XIGMATEK X-CALIBRE 500W 80+
Ekran kartı testinde de kapanıyor mu? Bir de FurMark ile test edin. Kapanıyorsa sorun ekran kartınızda olabilir. Kapanmıyorsa sorun PSU’dadır.
Şu an yapıyorum testi herhangi bir sorun yok. Biraz daha yapacağım sonucunu yazarım.
OCCT ile aynı şekilde 3D test var onu da yap, onda da kapanırsa ekran kartı yani.
FurMark ile test yaptığımda kapanmıyor fakat OCCT ile 3D test yaptığım zaman kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son olarak ekran kartınızı başka bir bilgisayarda aynı testleri yapabilicekseniz yapın, olmadı arkadaşın dediği gibi PSU değiştirip aynı testleri yapın. Bu testten sonra hangisinde sorun olduğu anlaşılır. Sonrasında servise yollarsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı