Çözüldü OCCT PSU testi yaparken bilgisayardan görüntü gitmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
Önceki PSU'm ile bilgisayar çok fazla yüke bindirecek bir oyun açtığımda siyah ekranda kalıp fanları hızlandırıyordu. PSU kalitesiz olduğunu düşünüp XPG Pylon 650W aldım fakat yine aynı sorunu yaşıyorum. Sistem stres testi yaparken ekran simsiyah oluyor ve fanlar çok hızlı dönüyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Çözüm
Anladım hocam. Büyük ihtimalle CMD ile yaptınız. Bunlar bazen sunucuya baglanmada hata verebiliyor. Tavsiyem ise format atın ve uygun fiyata bir OEM Key alıp deneyin.
@Yener K. Hocam dediğiniz gibi sıfırladım bilgisayarı Windows 10'un kendi format sistemi üzerinden. Key girmedim fakat sağ altta Windows'u etkinleştir gibi bir yazı çıkmadı normal mi? Eğer normal derseniz testlere başlayacağım.

@Yener K. Hocam dediğiniz gibi sıfırladım bilgisayarı Windows 10'un kendi format sistemi üzerinden. Key girmedim fakat sağ altta Windows'u etkinleştir gibi bir yazı çıkmadı normal mi? Eğer normal derseniz testlere başlayacağım.
Bir süre çıkmıyor daha sonra çıkıyor o yazı. Etkinleştirmeden kullanabilirsiniz yazı rahatsız etmeyecekse zaten ve evet, testleri yapabilirsiniz.

Driverlarınızı güncellediyseniz tabii.

Bir süre çıkmıyor daha sonra çıkıyor o yazı. Etkinleştirmeden kullanabilirsiniz yazı rahatsız etmeyecekse zaten ve evet, testleri yapabilirsiniz.
Tamamdır, teşekkürler. Umarım sorunum çözülmüştür.

1660927318157.png

@Yener K. 10 dakika test yaptım ve kapanma olmadı. Sıcaklıklarım bu durumda idi fakat MOS sıcaklığı nasıl olmalı bilmediğimden atıyorum. Normal midir? Ayrıca OCCT durumu nasıl sizce?
1660927374298.png

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Sıkıntı yok.

Tamamdır hocam. Sıkıntı yok.
Çok teşekkür ederim. Sorunun evdeki elektrik sisteminden dolayı olduğunu falan düşünmeye başlamıştım. Sizin çare bulacağınıza adım gibi emindim. Tekrardan sağ olun, iyi sosyaller.

@Yener K. hocam rahatsızlık veriyorsam kusura bakmayın fakat bugün yine aynı hatayı aldım hiç bir şey yapmama rağmen. Olay görüntüleyicisine baktığımda yine aynı 2 adet hatayı görüyorum.

Son düzenleme:
Temiz olarak kurulum yapıp deneyin.

Geri
Yukarı