OCCT testinde işlemci 75 dereceye çıkıyor

Yeni sürsen bile bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum açıkçası, termal macunun kendisi katı yapıda büyük ihtimal.

İşlemcin ve soğutucun nedir? Oyunlarda test ettiğinde kaç derece görünüyor işlemci daha çok? Ona göre soğutucu önerisi de yapabiliriz belki.

Oyunlarda falan 75'den falan yukarı çıkmıyordu arada 77-76 olup düşüyordu. Ama içim rahat etmediği için test yapmak istedim. İşlemci AMD Ryzen 5 2600 kendi soğutucusu değiştirmedim.
Oyunlarda falan 75'den falan yukarı çıkmıyordu arada 77-76 olup düşüyordu. Ama içim rahat etmediği için test yapmak istedim. İşlemci AMD Ryzen 5 2600 kendi soğutucusu değiştirmedim.
Termal macun değiştirdim. Soğutucu bloğu ve fanı söküp temizledim. İlk seferinde sökememiştim klips varmış. Değerler bu şekil çok mu fazla, yavaş yavaş artıyor gibi ama bilemedim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-23_003819.png
    resim_2021-11-23_003819.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 24
  • resim_2021-11-23_023825.png
    resim_2021-11-23_023825.png
    206,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Anladım, CPB ayarını kapatıp voltaj düşürme ile çözülmeyecek şey değil.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartı için mümkünse riser kablo, ısınan havanın daha kolay yükselmesi için.

Aynı durum bende var şu anlık yan cam açık durumda. Biraz fazla kirleniyor ama temizliyorum oyunlarda 70'in üstüne çıkmıyor. Stok soğutucu ile normal sanırım termal macunu değiştirdim ve daha ayrıntılı temizledim çok sorun yaşarsam stok soğutucu değiştirip ön tarafı açacağım.
Anladım, CPB ayarını kapatıp voltaj düşürme ile çözülmeyecek şey değil.

İşlemcinin performansını düşürmek istemiyorum.

Geri
Yukarı