OC'siz 1330 MHz desteklemeyen anakarta 1333 MHz RAM takılır mı?

Erenırmak

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Yukarıda söylediğim gibi MSI G31M P26 bir anakart aldım ve bu anakart için bir de RAM bakındım. Anakartın özelliklerine baktığımda 800/1066/1333*OC yazıyordu. Benim alacağım RAM ise 1333 MHz ve anakart OC'siz. OC yapmadan RAM'ı takarsam sistemin açılma şansı var mı yoksa uyumlu bir RAM takıp OC mi yapmak zorundayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda söylediğim gibi MSI G31M P26 bir anakart aldım ve bu anakart için bir de RAM bakındım. Anakartın özelliklerine baktığımda 800/1066/1333*OC yazıyordu. Benim alacağım RAM ise 1333 MHz ve anakart OC'siz. OC yapmadan RAM'ı takarsam sistemin açılma şansı var mı yoksa uyumlu bir RAM takıp OC mi yapmak zorundayım?

OC ile destekler linkte bilgiler var.

OC ile destekler linkte bilgiler var.
OC ile desteklediğinin farkındayım direkt OC yapmadan 1333 mhzleri takarsam açılır mı bu arada G41 chipsetliymiş yanlış yazmışım.
Çalışır fakat biosa girip ram profilini değişmen gerek diye biliyorum
Bende öyle duydum kendini alt frekansa atı
Çalışır fakat biosa girip ram profilini değişmen gerek diye biliyorum
Bende öyle duydum kensini alt frekansa atıyormuş RAM ama binde bir olmuyormuş bazı RAM larda

Merhaba,

Kullandığınız bellek anakarta taktığınız esnada 1066 MHz'da çalışacaktır. BIOS ayarlarından bellek frekanslarını değiştirerek arzu ettiğiniz hızı alabilirsiniz.

Bellekler anakarta uyumlu olup problemsiz şekilde BIOS'a girebilirsiniz.

Merhaba,

Kullandığınız bellek anakarta taktığınız esnada 1066 MHz'da çalışacaktır. BIOS ayarlarından bellek frekanslarını değiştirerek arzu ettiğiniz hızı alabilirsiniz.

Bellekler anakarta uyumlu olup problemsiz şekilde BIOS'a girebilirsiniz.
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı