Oculus/ Quest 2 64 GB yeterli mi?

Halil86

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Oculus Quest 2 almayı düşünüyorum fakat depoalamanın ne kadar önemli olduğu konusunda desteğe ihtiyacım var. Genel anlamda PC bağlantılı kullanacak olsam da PC dışında da bir hayli kullanabilirim. Fakat çok fazla oyun oynayan biri değilim. Bu yüzden 64 GB yeterli bir depolama mı merak ediyorum.

Teşekkürler, iyi Sosyaller.

Bilgisayarın VR için yeterliyse, zaten Oculus Store normalden daha daha üst fiyatlara satıyor oyunlarını. Bir data kablosu alıp bilgisayara bağlı oynaman daha iyi olur. 2-3 tane oyun alırsan da yeterli olur diye düşünüyorum. 256GB modelini almıştım 8-9 tane uygulama falan olmasına rağmen hala yarısından fazlaca az. Bütçen varsa daha yükseğini de alabilirsin, sonradan satmayı düşünürsen daha kolaylık sağlayabilir belki.

Açıkcası oyundan çok sanal tur için kullanacağım. Bilindik birkaç oyunu da oynasam yeterli. Sanırım kullanmadığım uygulamaları kaldırıp kullanabilirim diye tahmin ediyorum. Tek başına bir uygulama 64GB üzeri değildir sanırım.

Açıkcası oyundan çok sanal tur için kullanacağım. Bilindik birkaç oyunu da oynasam yeterli. Sanırım kullanmadığım uygulamaları kaldırıp kullanabilirim diye tahmin ediyorum. Tek başına bir uygulama 64GB üzeri değildir sanırım.
Genelde 3-5GB falan oluyor. Sistemde 15'i geçmiyordu diye biliyorum en son. Yani 15 tane oyun alıp oynamayı düşünmüyorsanız sorun yok. SteamVR için de performans testi var. Onu yapmanızı tavsiye ederim.

Genelde 3-5GB falan oluyor. Sistemde 15'i geçmiyordu diye biliyorum en son. Yani 15 tane oyun alıp oynamayı düşünmüyorsanız sorun yok. SteamVR için de performans testi var. Onu yapmanızı tavsiye ederim.
Bilgiler çok iyi oldu. Çok teşekkürler.

Arkadaşımın gözlüğünde denedik birkaç oyun sorunsuz çalışıyor zaten. Aklımda depolama, airlink ve alternatif kablo kalmıştı. Depolama olarak sorun olmayacak sanırım.
Airlink için; modemim 2.4ghz şuanda 72/7.5 alabiliyorum. Kabloya yakın kalite alabilir miyim merak ediyorum.

Oculus Link kablolar çok pahalı olduğu için alternatif bir 3.x to usb-c alsam bir fark yaşanır mı?

Airlink için; modemim 2.4ghz şuanda 72/7.5 alabiliyorum. Kabloya yakın kalite alabilir miyim merak ediyorum.
Airlink direkt kötü, yani kablosuz bilgisayara bağlantı düşünüyorsanız internetinizden tam verim alabileceğiniz Virtual Desktop var. PC için Streamer versiyonunu yüklemeniz yeterli ancak gözlüğe ayrı olarak dolarla almak zorundasınız.

Oculus Link kablolar çok pahalı olduğu için alternatif bir 3.x to usb-c alsam bir fark yaşanır mı?
Ben Oculus Link aldım, girişi uymadığından kenarda dururken 40 liraya data kablosu almıştım beni 1 yıla yakın götürdü. Şuan çalışmıyor, Virtual Desktop deneyeyim dedim internetim kötü olduğundan onla da oynayamıyorum. Şuan boşta duruyor bayadır VR. :D

Wifi için 5Ghz lık bir bağlantı gerekiyordu sanırım ?
Airlink öyle iddia ediyor. Ancak ben kötü internetle Airlink'te alamadığım verimi Virtual Desktop ile aldım.

İnterneti iyi olan arkadaşım bile Airlink'in sıkıntılı olduğunu söylüyor, sistemsel ya da başka bir şeyden kaynaklı sanırım.

Yarın bir deniyeyim bende bayadır ilgilenmemiştim cihazla. Yarın Airlink i wifi den deneyip buradan yazarım. İnternetim 1000Mbit Türknet 5Ghz wifi daha iyi bir internet olmaz herhalde :)

Yeni konular

Geri
Yukarı