Oculus Quest 2 link bağlanılamıyor

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Bu gözlüğü aldığımdan beri problem yaşıyorum kafayı yiyeceğim. Rahat bir şekilde oynadığım 2 3 sefer oldu sadece. 3 metrelik link kablosu aldım, USB kısmını masaüstündeki girişe takıyorum, diğer girişi gözlüğe takıyorum. Link yerine Rift diyor bu sefer, Half-Life VR açıyorum oyun takılıyor 3 4 FPS gibi oluyor, sırf bunun için oyunu satın almıştım korsandan diye demiştim düzelmişti, şimdi yine başladı orijinal olmasına rağmen.

@Lycus

Muhtemelen sizin yaşadığınız biraz da donanımsal. Şu konu üzerinde ufak tefek ayarlar paylaştım onları yapmayı deneyebilirsiniz.
4060Tİ
16 GB RAM
RYZEN 5 5500
Sistem ile nasıl sıkıntı yaşayabiliyorum ben :D?

@Lycus İşe yarayacağını sanmıyorum ama oyunu silip yeniden yüklemeyi deneyeceğim bir.

Dediğim ayarları uygulamayı deneyin. Sisteminiz uygun gözüküyor belki ayarlar ile çözebilirsiniz. Yaşadığınız şey ping de olabilir.
Hocam o zaman neden 3 hafta önce sorunsuz oynuyordum bir anda şimdi başladı?

Dediğim ayarları uygulamayı deneyin. Sisteminiz uygun gözüküyor belki ayarlar ile çözebilirsiniz. Yaşadığınız şey ping de olabilir.
Verdiğiniz ayarlar görüntü kalitesini düşürürmü?

Şu arkadaşın dediği ayarları yapınca düzeldi, bitrate kaç olması en iyi olur hocam? İnternet hızım 100 Mbps.

1705226070596.png

Son düzenleme:
Hocam o zaman neden 3 hafta önce sorunsuz oynuyordum bir anda şimdi başladı?

Verdiğiniz ayarlar görüntü kalitesini düşürür mü?

Şu arkadaşın dediği ayarları yapınca düzeldi, bitrate kaç olması en iyi olur hocam? İnternet hızım 100 Mbps.

Eki Görüntüle 2083962

Tam bir sayıyı vermek zor olabilir. Arkadaşın dediği gibi yavaş yavaş arttırarak anlayabilirsiniz sadece. Link'in Max bitratesi zaten 500. Arkadaş'a attığım ayarlarda FSR gibi teknolojileri kullanarak FPS arttırma olayları vardı fakat sizin ekran kartiniz gayet yeterli olacağı için onu yapmanıza gerek yok. Sadece Debug tool üzerindeki ayarları yaparsanız daha iyi olabilir.

1705250671485.png

Bitrate'leri 0 da bırakmak ne kadar maximum kullanabiliyor ise o kadar kullaniyordu diye hatırlıyorum. Böyle de deneyebilirsiniz.

@Lycus oyunun menü ekranında düzgün sadece. Oyuna girince yine takılmaya başlıyor, tüm bitrateleri denedim. Oyunuda iade edemiyorum. Kafayı yiyeceğim ya.

Benzer problem bendede var herşeyi denedim olmadı en son format attım windows 11 kurdum. Amd chipset güncellemesini yaptım USB 3.1 GEN 1 portuna bağlıyorum USB 2.0 gözüküyor arkadaşın anlattığı gibi kafanızı çevirdiğinizde donmalar oluyor. Başka bilgisayarda da denedim her türlü kablo ile denedim düzelmedi şuan gözlüğü pc ye bağladığım zaman hiç görmüyor. Oculust destekden de yardım alamadım.

Benzer problem bendede var herşeyi denedim olmadı en son format attım windows 11 kurdum. Amd chipset güncellemesini yaptım USB 3.1 GEN 1 portuna bağlıyorum USB 2.0 gözüküyor arkadaşın anlattığı gibi kafanızı çevirdiğinizde donmalar oluyor. Başka bilgisayarda da denedim her türlü kablo ile denedim düzelmedi şuan gözlüğü pc ye bağladığım zaman hiç görmüyor. Oculust destekden de yardım alamadım.

Benzer problem bende de var her şeyi denedim olmadı en son format attım Windows 11 kurdum. AMD chipset güncellemesini yaptım USB 3.1 gen 1 portuna bağlıyorum USB 2.0 gözüküyor arkadaşın anlattığı gibi kafanızı çevirdiğinizde donmalar oluyor. Başka bilgisayarda da denedim her türlü kablo ile denedim düzelmedi şu an gözlüğü PC'ye bağladığım zaman hiç görmüyor. Oculust destekden de yardım alamadım.

Benzer problem bende de var her şeyi denedim olmadı en son format attım Windows 11 kurdum. AMD chipset güncellemesini yaptım USB 3.1 gen 1 portuna bağlıyorum USB 2.0 gözüküyor arkadaşın anlattığı gibi kafanızı çevirdiğinizde donmalar oluyor. Başka bilgisayarda da denedim her türlü kablo ile denedim düzelmedi şu an gözlüğü PC'ye bağladığım zaman hiç görmüyor. Oculust destekden de yardım alamadım.

PC'ye bağlamakta sıkıntı yaşamıyorum ama Half-Life Alyx açılmıyor maalesef. Açılsada oynanmıyor.

Geri
Yukarı