Oculus Quest 2 nasıldır?

Hilmi_Kadir

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bir sanal gerçeklik gözlüğü alma niyetindeyim elimdeki para kısıtlı ancak şu konuya vardım; en mantıklı seçenek Oculus qoest 2. sorum şu alınabilecek daha ucuz bir gözlük var mı? Veya bu gözlüğün herhangi bir problemi var mı? Bana sıkıntı yaşatır mı? Kullanan birisi yazarsa çok iyi olur. Bana çok keyifli geliyor gerçektende öyle mi yoksa bir heves alınan bir alet mi?
Bakşa iki soru ise RTX3050-i5-11300H laptop kullanıyorum yeterli olur mu oyunlar için. Bir de 64 veya 128 GB yeterli olur mu?

Son düzenleme:
Merhaba bir sanal gerçeklik gözlüğü alma niyetindeyim elimdeki para kısıtlı ancak şu konuya vardım; en mantıklı seçenek Oculus qoest 2. sorum şu alınabilecek daha ucuz bir gözlük var mı? Veya bu gözlüğün herhangi bir problemi var mı? Bana sıkıntı yaşatır mı? Kullanan birisi yazarsa çok iyi olur. Bana çok keyifli geliyor gerçektende öyle mi yoksa bir heves alınan bir alet mi?
Bakşa iki soru ise RTX3050-i5-11300H laptop kullanıyorum yeterli olur mu oyunlar için. Bir de 64 veya 128 GB yeterli olur mu?
Şu an PCVR hem de PCVR harici kullanmak için alınabilicek en mantıklı gözlük o fiyat bandında bu. Bilgisayar donanımınız yeterli gelecektir. 64GB veya 128GB size kalmış şahsen hangisi daha ucuzsa onu alırdım çünkü arada depolama farkı var fakat bu depolama sadece Quest 2'nin içerisine oyun atacağınız zaman işliyor. Bilgisayarda indirdiğiniz veya oynadığınız oyunlar onu etkilemiyor.

Şu an pcvr hem de pcvr harici kullanmak için alınabilecek en mantıklı gözlük o fiyat bandında bu. Bilgisayar donanımınız yeterli gelecektir. 64 GB veya 128 GB size kalmış şahsen hangisi daha ucuzsa onu alırdım çünkü arada depolama farkı var fakat bu depolama sadece Quest 2'nin içerisine oyun atacağınız zaman işliyor. Bilgisayarda indirdiğiniz veya oynadığınız oyunlar onu etkilemiyor.

Peki oyunlar kaç GB ve güzel oyunlar var mı mesela hayf layf alex düşünüyorum. Bir de bazı konularda 3050 mobil yetersiz gibi bir şey okumuştum masaüstünde 1650 gücünde bir kart.

Peki oyunlar kaç GB ve güzel oyunlar var mı mesela hayf layf alex düşünüyorum. Bir de bazı konularda 3050 mobil yetersiz gibi bir şey okumuştum masaüstünde 1650 gücünde bir kart.
Oyunlar gözlüğün kendisine oyun atmak istediğinizde düşük yer kaplıyor o yüzden 64 alsanız da pek sorun olacağını düşünmüyorum. Kart yeterli gelecektir 90Hz şeklinde bütün oyunları oynarsınız. 1050Ti ile bile stabil Beat Saber oynamışlığım var.

Oyunlar gözlüğün kendisine oyun atmak istediğinizde düşük yer kaplıyor o yüzden 64 alsanız da pek sorun olacağını düşünmüyorum. Kart yeterli gelecektir 90Hz şeklinde bütün oyunları oynarsınız. 1050 Ti ile bile stabil beat saber oynamışlığım var.

Tamamdır teşekkür ederim.

Hocam almadım laptopta soeun yaşadım onu yenilemek için uğraşıyorum.

:( geçmiş olsun ben aldım şükür yaradana vallahi güzel bir alet güzel bir deneyim 7K civarına aldım pişman olmadım sürülekli kullanılacak bir alet değil lâkin kullanılan sürelerde güzel keyif ve deneyim veriyor öneririm.

:( geçmiş olsun ben aldım şükür yaradana vallahi güzel bir alet güzel bir deneyim 7K civarına aldım pişman olmadım sürülekli kullanılacak bir alet değil lâkin kullanılan sürelerde güzel keyif ve deneyim veriyor öneririm.

İkinci el aldın sanırım hocam oyun fiyatları nasıl Steam dolara geçti farklı platrofmlarda oyunları var mı bir de sen hangi PC ile oynuyorsun 3050 oyunları taşıyabilir mi?

İyi ama bilgisayara bağlamak için iyi bir ekran kartı lazım. Bir de eğer Oculus storedan alırsan dolar bazında. Steam'den bilgisayara bağlayarak alırsan daha az dolara maal edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı