Oda için silikonlu vs silikonsuz LED

Silikon ledlere direkt teması önler. Işığı fazla kırmaz ilk etapta ama zamanla şeffaflığını yitirir ve sarılaşmaya başlar. Ben silikonsuz tercih ediyorum tüm ledlerimi.

Silikonlu LED mi silikonsuz mu?

Dış mekanlarda silikonlu kullanmak gerekir. Ancak sen masan için kullanacağın için silikonlu almana gerek yok. Sebebi de LED'lere ulaşabilecek su gibi olayları korumak için silikon kullanılır. Ancak masa da yine de su düşürme dökme gibi sorunlar meydana gelebilir. Biraz ışığın durumu ile alakalı bir durum. Özellikle silikonlular da sarılaşma olabiliyor. Güzel bir şey alırsan sorun yaşamazsın.

Dış mekanlarda silikonlu kullanmak gerekir. Ancak sen masan için kullanacağın için silikonlu almana gerek yok. Sebebi de LED'lere ulaşabilecek su gibi olayları korumak için silikon kullanılır. Ancak masa da yine de su düşürme dökme gibi sorunlar meydana gelebilir. Biraz ışığın durumu ile alakalı bir durum. Özellikle silikonlular da sarılaşma olabiliyor. Güzel bir şey alırsan sorun yaşamazsın.

Bunu alacağım iyi mi?

Mutfak tezgahına silikonlu led yapıştırdım, akşamları falan çok güzel duruyor ışığı açmamıza gerek kalmıyor. Fakat silikonlar belli bir süre sonra sararıp çok çirkin gözükmeye başladı. Elimle silikonu çıkardım. Masa arkası diyorsanız uzun süreler boyuca açık kalacak gibi gözüküyor. Su ile ilgili sıkıntınız yoksa silikonsuz tercih etmeniz ilerisi için çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı