Oda Işığı Kapanınca Monitörde Görüntünün Gidip Gelmesi

FurkanBrotherss

Hectopat
Daha fazla  
Benim sorunum odadaki lambayı kapatınca monitör 2 saniyeliğine kararıp geri geliyor. Monitöre zarar gelmesinden ve garanti dışına çıkmasından endişeliyim eğer bozulursa. Bu sorunu nasıl halledebilirim önerileriniz nelerdir ?

Otomatik parlaklık sensörü diye bi özellik yok diye biliyorum varsada nerden bakabilirim ? Monitör BenQ2270H. Topraklama veya ampul vb. gibi şeyler olabilir mi ?

Fakat bu sorunu ben bilgisayar aldıktan 4-5 ay sonra yaşamaya başladım. Elektrikten olsa baştan beri olmazmıydı ? Ben HDMI kablosu veya ampul gibi düşünüyorum.HDMI kablosunu başka bir yerden aldım.

Bende de ışıklar kapanınca USB aygıtlarının bağlantısı kesiliyordu birden. Bu da onun gibi bir şey ise yüksek ihtimalle elektrikten kaynaklanıyor.

Bu olaydan sonra monitör oyunların bazılarında ekranda renkli renkli pikselleşmeler oluyor sizce bu yüzden zarar görmüşmüdür rahatsız oluyorum da.

Bence elektikte voltaj dalgalanması var. Ekrandandaki pixelleşmeler 220 volt' dan yüksek akım geliyorsa bu nedenden olabilir. Multimetre ile bir elektrikçiden yardım alarak prizden voltaj ve topraklama ölçümü yapabilirsin. Mesela sen prizden ölçüm yaparken diğer kişi ışıkları açıp kapatsın. Çok çok az ihtimal ama PSU sorunuda olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı