Oda ışığını açınca bilgisayar açılıyor

rudeus

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı uyku moduna alıp odadan çıkıyordum. Odaya her girişimde bilgisayarın kendi kendine açılmış olduğunu görüyordum. Nedenini ararken şans eseri ışığı açtığımda beraberinde bilgisayarın da açıldığını gördüm. Birkaç kez denedim ve kesin olarak ışığı açmam ile bilgisayarın da uyandığını anladım. Işığı kapatınca olmuyor sadece ışığı açınca oluyor sebebi ne olabilir?

Bilgisayarı uyku moduna alıp odadan çıkıyordum. Odaya her girişimde bilgisayarın kendi kendine açılmış olduğunu görüyordum. Nedenini ararken şans eseri ışığı açtığımda beraberinde bilgisayarın da açıldığını gördüm. Birkaç kez denedim ve kesin olarak ışığı açmam ile bilgisayarın da uyandığını anladım. Işığı kapatınca olmuyor sadece ışık açıkken oluyor sebebi ne olabilir?

Elektrik aktarımı olarak sıkıntı olabilir çünkü bildiğim kadarıyla uyku modunda iken elektrik verilirse Power Supply çalışıyor ve bu da bilgisayarı açıyor ama dediğim gibi emin değilim.

Voltaj dalgalanmasından dolayı olabilir. Bilgisayara giden elektrik fişini başka bir prize takıp deneyin bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı