Odadaki Ethernet girişi çalışmıyor

VolkanTürk

Hectopat

Dosya Ekleri

• 1710613893808.jpg
    1710613893808.jpg
    228,8 KB · Görüntüleme: 32
  • 1710613893811.jpg
    1710613893811.jpg
    130,7 KB · Görüntüleme: 30
  • d09ea57b-11bb-4c29-b45a-74a226a8d46b.jpg
    d09ea57b-11bb-4c29-b45a-74a226a8d46b.jpg
    148,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Hocam o Ethernet kablolarindan biri sizin odanızdaki prize gidiyor olması lazım. Ancak ONT cihazindan direk bilgisayara sinyal alamazsınız önce modeme gitmeli.

Modeminizi resmini attığıniz yere alıp odanızın kablosunun modemin ethenet portuna takabilirsiniz.

Modemi oraya alabilmek için modem prizi gibi bir şey goremedim panelin orada. Yukarıda attigim linkteki cihaz ayni anda hem odama giden Ethernet'i hem de ONT'ye şu an bagli olan salona giden Ethernet'i kullanmami saglar mi?

O cihazin tam ne işe yarıyor anlamış değilim ama bence gereksiz. ONT'a bağlı internet kablosunu söküp direkt başka bir Ethernet kablosuyla modeme bağlayabilirsiniz yanlış gormediysem yukarıda elektrik prizide var kapsama alanı sorunu olursa en kötü ihtimalle modemin şu an olduğu odaya bir routter alırsınız. Yani hocam modemi ekteki Gibi bağlayabilirsiniz mantığı anlamanız için resmi Google'den aldım.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    22,2 KB · Görüntüleme: 9
O cihazin tam ne işe yarıyor anlamış değilim ama bence gereksiz. ONT'a bağlı internet kablosunu söküp direkt başka bir Ethernet kablosuyla modeme bağlayabilirsiniz yanlış gormediysem yukarıda elektrik prizide var kapsama alanı sorunu olursa en kötü ihtimalle modemin şu an olduğu odaya bir routter alırsınız. Yani hocam modemi ekteki gibi bağlayabilirsiniz mantığı anlamanız için resmi Google'dan aldım.

Anladim. Sağ olun yardimci oldugunuz icin yarin deneyecegim.

Anladim. Sağ olun yardimci oldugunuz icin yarin deneyecegim.
Rica ederim hocam bu şekilde daha mantıklı ve maliyetsiz olur yarın tekrar Bilgi verisiniz. Ayrıca ont dan ethernet kablosunu sökünce ayırın veya bir işaret koyun tekrar modemi eski yerine almak isterseniz extra hangi kablo oranindi diye aramazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı