Odadan odaya kablo çekmek

Thezqd

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar dilerim. yakın zamanda TurkNet'e geçmek istiyorum 1000MBPS'yi altyapım destekliyor fakat sorun şu şu an Türk Telekom kullanıyorum laptopu kabloyla modeme bağlayınca aldığım değerler ile kendi odamda Wi-Fi ile aldığım değerler arasında uçurum farkı var. TurkNet'e geçsem dahi laptopta yine çok az erişimim olacak kabloyla bağlamak istedim fakat salondan bizim odaya kablonun geçebileceği bölüm yok dolayamıyoruz. Kendi odamda duvardan gelen kablo girişi var ( modeme bağlanan gri kablo) fakat orayı dolap kapatıyor acaba orayı kablo ile bağlasam sonra internetten 2. bir modem alsam onunla bağdaştırıp hem Wi-Fi olarak hem de modeme Ethernet kablosuyla bağlasam çalışır mı (yıllar önce sanırsam o oda için bir şey açmak mı ne gerekiyormuş? bina girişinde vs ama anlamadım) konu hakkında detaylı bilgi verebilecek var mı?

Bahsettiğin giriş muhtemelen ADSL girişi. ADSL internet kullanmıyorsan çalışacağını düşünmüyorum farklı hat çekilmiştir. Onun dışında internet kablosunu salondan odana 10-15m CAT5 veya CAT6 kablo alıp kapı pervazlarının içinden, süpürgeliklerden geçirip odana getirebilirsin. Sonra ister ikinci bir modeme köprü yapıp kullanırsın istersen direkt bilgisayarına bağlarsın.

Bahsettiğin giriş muhtemelen ADSL girişi. ADSL internet kullanmıyorsan çalışacağını düşünmüyorum farklı hat çekilmiştir. Onun dışında internet kablosunu salondan odana 10-15m CAT5 veya CAT6 kablo alıp kapı pervazlarının içinden, süpürgeliklerden geçirip odana getirebilirsin. Sonra ister ikinci bir modeme köprü yapıp kullanırsın istersen direkt bilgisayarına bağlarsın.

Adslydi fakat daha hızlı olmasi icin VDSL'ye almıştı babam sanirsam, ama kablo degisikli vs olmamisti müşteri hizmetleri halletmişti.

Modeme gelen gri bir kablo var fotoğrafıni isterseniz cekebilirim.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. PowerLine denen mükemmel bir cihaz var araştırırsanız kablo çekmeden kablolu internet kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı