Odaklanınca göz kayması

swound

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıktan da gözükeceği üzere odaklanınca gözlerim kayıyor. İsteğim dışında oluyor, kendi kendime fark ediyorum. Normalde çok umursamazken son zamanlarda bunu fark ettiğimde gözümde anormal bir his hissettim. Buna bağlı olarak odaklandığımda fotoğrafımı çektim ve bir gözüm odaklanınca kendi kendine dışa doğru kayıyor. Deneyimi olan varsa bilgilendirdiği durumda sevinirim, saygılar.

Bunun nedeni çok basit, eğer anladığım şey ise. Bir şeye odaklandığınızda gözleriniz iki farklı açıdan gördüğü için nesneyi çift görebilir, arkayı bulanık görebilir, detayları zor görebilirsiniz. Bu oldukça normal bir şeydir, hatta gözlerinizin sağlıklı çalıştığını gösterir.

Normal bir durum değil. Yanlış anladınız sanırsam hocam. Odaklandığımda gözlerimden biri dışa doğru bakıyor, normal bir durum olduğunu sanmıyorum.

Normal bir durum değil. Yanlış anladınız sanırsam hocam. Odaklandığımda gözlerimden biri dışa doğru bakıyor, normal bir durum olduğunu sanmıyorum.

Anladım hocam, dediğiniz şeyi kavrayabilmiş değilim. Bilmiyorum açıkçası ne olduğunu, fakat gözü riske atmak çok tehlikelidir. Hemen bi' göz doktoruna gidin.

Sanırım bu konuda yalnız değilsiniz
Hocam..
Merhaba. Başlıktan da gözükeceği üzere odaklanınca gözlerim kayıyor. İsteğim dışında oluyor, kendi kendime fark ediyorum. Normalde çok umursamazken son zamanlarda bunu fark ettiğimde gözümde anormal bir his hissettim. Buna bağlı olarak odaklandığımda fotoğrafımı çektim ve bir gözüm odaklanınca kendi kendine dışa doğru kayıyor. Deneyimi olan varsa bilgilendirdiği durumda sevinirim, saygılar.
Gözlük kullanıyorum tam 6 yaşımdan beri. Numaram 8 civarı olması gerek, pek emin değilim. Lakin bende bir  noktaya veya bir cisme odaklandığımda gözlerim yavaş yavaş, istem dışı bir şekilde, o baktığım şeyden uzaklaşıyor. Başka yönlere sapıyor. Bu neden oluyor hiç bir fikrim yok.

Bir ihtimal yetersiz uykudan olabilir belki..

kral bu bende de vardı sola doğru kayıyor mesela kafam dalınca ya da bir yazıyı okurken odaklanınca, doktora sormuştum çok ekrana baktığından göz kasların yoruluyor demişti ama yine de kafama takıldı ekrana bakmasam bile bazen oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı