Odaklanma sorunu, kaygı ve stres bozukluklarım var

15 yaşındayım. Psikiyatrilerden ve psikologlardan yardımlar alıyorum ama seans başı ücret pahalı olduğundan onu da kestim, antideprasan tarzı ilaçlar alıyordum değişmek için bıraktım, ders çalışmak istesem odaklanamıyorum, tırnaklarımı yiyorum, bacağımı sallıyorum, her yerim kaşınıyor, parmaklarımı kütletiyorum. Uyku düzenim gittikçe bozuluyor, bu konuyu bile gece 03.54'te yazıyorum, unutkanlık ve dalgınlık sorunlarım var yaptığım işlere odaklanamıyorum ya da kısa süreli hafıza kayıpları yaşıyorum, yarın spora başlayacağım, tavsiye verirseniz çok sevinirim, yardıma ihtiyacım var.
Maalesef anksiyete günümüzde yaygınlaştı, sanılanın aksine kişinin bütün çalışma enerjisini bitirip, dikkat eksikliğine sebep olmaktadır. Yaşın daha çok genç birkaç gün kendine zaman ayır, sosyal medya vb. uzak dur, dünyanın yükünü bu kadar omuzlama, sabahları erken kalkıp yürüyüşe çık, müzik dinle, siyaset gibi tartışmalı dünya görüşlerine çok takılma. Ders konusunda sabah 1-2 saat çalış, sarmazsa kahvaltını yap, gez dolaş gel 1-2 saat çalış, fazlasına gerek yok, sıkıldığında böyle yapabilirsin.

Geri
Yukarı