Odalardaki lambayı yakınca hoparlörden ses gelmesi

zarateray

Kilopat
5+1 Logitech ses sistemi bağladım. Ses sisteminde bir sorun mevcut değil. Kuzenim kendi evinde aktif şekilde kullanıyordu. Fakat şöyle bir sorun mevcut. Annem yan odalara veya banyoya girip ışığı açtığında hoparlörden tabiri caizse pat veya pıt gibi ses geliyor. Rahatsız etmiyor fakat elektriksel bir sorun yaşar mıyız? Kafamızı çok kurcalıyor.

Sorunumu kesin olarak çözer mi akım koruyuculu priz ?

Hocam kesin olarak çözer diyemiyorum, neticede sizin tesisata bakılması da gerekebilir ama sorun dalgalanmadan kaynaklı gözüküyor. Yine de sizin ses sistemi gibi aşırı hassas cihaz için akım koruyuculu priz kullanmanız şart. 50 TL civarı Tunçmatik marka ürünler mevcuttur internette.

Hocam kesin olarak çözer diyemiyorum, neticede sizin tesisata bakılması da gerekebilir ama sorun dalgalanmadan kaynaklı gözüküyor. Yine de sizin ses sistemi gibi aşırı hassas cihaz için akım koruyuculu priz kullanmanız şart. 50 TL civarı Tunçmatik marka ürünler mevcuttur internette.
Teşekkür ederim bunu kısa sürede deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı