Odama gelen CAT6 düşük hız veriyor

Apeiron26

Hectopat
3 odada CAT6 girişi var benim odam hariç 2 odaya 1000MBPS verirken benim odama 100Mbps veriyor. Odamdaki CAT6 girişine CAT6 kablosu tam oturmuyor. Bu sorun odama gelen kablolarla ilgili midir yoksa CAT6 çıkışı ile mi ilgilidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 odada CAT6 girişi var benim odam hariç 2 odaya 1000MBPS verirken benim odama 100Mbps veriyor. Odamdaki CAT6 girişine CAT6 kablosu tam oturmuyor. Bu sorun odama gelen kablolarla ilgili midir yoksa CAT6 çıkışı ile mi ilgilidir?

Jack tam oturmuyor ise kablonun jackı ve priz ile alakalıdır. Hız konusu ise prizin kablo bağlantısı düzgün yapılmamış, kablolar prizdeki yuvalarına tam oturmamış olabilir. Kontrol etmenizi öneririm. Bunların haricinde kullanılmayan 1000 Mbps değer veren hat var ise, prizden gelen hattan kendi odanıza gelen kabloyu birbirine ek yaparak kendi odanızda da 1000 Mbps hızı almayı deneyin.

Son düzenleme:
CAT5 de 100Mbps'dir acaba duvar içinde CAT5 kablo mu var sizin oda için.
kanka hem cat5 hemde cat 6 ile 2 bilgisayarda denedim cat5 de 89 aldım cat6 da 98 aldım

Jakı yenileyip tekrar deneyin, sonuç alamazsanız ve illa 1000 Mbps alıyım derseniz harici kablo çekilebilir.
kablodan bahsediyosan 2 kablo ile denedim 2 bilgisayrda denedim yanı sonuç çıktı

Modem bağlı olan kabloda sıkıntı varmış kahverengi kablo çıkmış onu düzelttiler şuan 1000mbps alıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı