Odamı Nasıl Dizayn Ederim?

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Merhaba ben odamı biraz vintage bir görünüme kavuşturmak istiyorum. İşte tuğla duvar kağıdırır birkaç posterdir yine vintage olan( Harry Potter Poster - GittiGidiyor tarzlarında) belki ahşap bir avize falan ama odam biraz dar nasıl yerleşirim bilemiyorum. Sizlerin de yardımını istiyorum. Kuş bakışı çizim:
Untitled.png

Metre olmadığı için göz kararı yazdım uzunlukları. Buraya sığacak olanlar:
1-) 185 normal boy tek kişilik yatak
2-) 150'ye 75 masa
3-) Aşağı yukarı 60CM genişlik ve 2 metre yükseklikte gardrop.
4-) Bir ihtimal aşağı yukarı 1metre'ye 30CM 1M yükseklikte bir çekmeceli giysi komodini.

Avize olarak da şöyle bir şey düşünüyorum: Retro Dekoratif Tekli Ahşap Avize Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak prizin yerini sormadım belki kapandı ama bu şekilde yapabilirsen hem alan olarak açıklık elde edeceksin yani duvarlarla dip dibe yaşamayacaksın oda geniş ve ferah olacak hem de giriş kapalı olmayacak rahat bir şekilde odaya girip çıkılabilecek. Kapı önü açık olacak yani.

oda.png

Dikkat edersen yatak ve masayı pencere kenarına koydum kullanırken pencere yanında olacaksın 👍

Ah güzel olmuş teşekkürler ama ben yanlış hesapladım sanırım çünkü masa ve yatak oraya sığmıyor beraber. Sığıyorlar aslında ama koltuk koyamam. Yatağı aynı köşeye diğer kenara koysam aslında her şey daha güzel olabilir. O giysi komidinini de çıkarırım belki odadan. Veya o kapının girişinin olduğu yere koysam yine ferah gözükür içerisi muhtemelen. Oda az küçük olunca çok seçenek olmuyor.

Kapı girişi açık kalabilir o zaman. Sanırım masayı da olduğu yerden soldaki duvara koyacağım. Yani evin içini çekeyim hatta neden uğraşıyorum bekleyin.
Sanırım oda yazdığım ölçülerden daha küçük. Veya eşyalar yazdığım ölçülerden daha büyük.

Biraz dağınık kusura bakmayın :)

fad9a3b1-954a-40ee-8e74-8e718d86db68.jpg
53140d27-5de8-4208-afce-5b9db343f1e9.jpg

O bilgisayarın olduğu masanın karşısındaki masa yok olacak. Bir ihtimal dediğim gibi o giysi komodini de gider.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı