Odamı nasıl havalandırabilirim?

Yer
North Memphis
Dostlar, odam evin diğer odalarına göre daha sıcak bir oda. Annem odama girdiğinde kötü koktuğunu söylüyor. Nasıl daha havalı ve kokusuz bir ortam haline getirebilirim? Cam 7/24 açık. İstanbul'da oturuyorum, hiç esmiyor bizim burası. Gece de aşırı sıcak. En alt katta oturmamız da büyük etken tabii.

Cam 7/24 açık.
Umarım kapı da öyledir. Değilse kapıyı aç. Hatta güneşte kalmış araba için söylenen (işe yarayıp yaramadığını bilmediğim) pencere açıkken kapıyı aç kapa şeklinde yelpazelemeyi de deneyebilirsin.
Havanın bir yerden girip diğer yerden girmesi aynı yerden girip aynı yerden çıkmasına göre daha kolay.
Odanın kapısını açtığında başka bir odanın penceresinden çıkabilecek durumda olması gerekiyor.

Dostlar, odam evin diğer odalarına göre daha sıcak bir oda. Annem odama girdiğinde kötü koktuğunu söylüyor. Nasıl daha havalı ve kokusuz bir ortam haline getirebilirim? Cam 7/24 açık. İstanbul'da oturuyorum, hiç esmiyor bizim burası. Gece de aşırı sıcak. En alt katta oturmamız da büyük etken tabii.

Hocamızında dediği gibi.
Rüzgarın çıkışını yapman gerek.
Senin odadan girip salondan çıkacakki, bir hava akıntısı olsun ve bolca essin.

Cam ve kapı açık olacak ayrıca camdan girip kapıdan geçen havanın dışarı çıkması lazım. Yoksa esmez. Şu an yazlıktayım benim odam da böyle gece bile 30 derece hava var. Cam, kapı açık camdan gelen hava alt kattan çıktığında çok güzel esiyor içerisi.

Geri
Yukarı