Çözüldü Odanın ampulünün parlaklığı azaldı ve yanmıyor

• Konuyu başlatan per
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 789
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

per

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda odamda ve oturma odasının ampulünde titreşimler oluyordu ve son zamanlarda gücü iyice düştü. Şu an ise bazen yanıyor bazen hiç yanmıyor. Farklı ampul denedim fakat fayda etmedi. 3 katlı binanın 3. katında yaşıyorum. Yoğun yağmur yağışından kaynaklı olabilir mi? Elektrikçi çağırmadan tamir edilebilir mi?

Teşekkür ederim.

Çözüm
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda odamda ve oturma odasının ampulünde titreşimler oluyordu ve son zamanlarda gücü iyice düştü. Şu an ise bazen yanıyor bazen hiç yanmıyor. Farklı ampul denedim fakat fayda etmedi. 3 katlı binanın 3. katında yaşıyorum. Yoğun yağmur yağışından kaynaklı olabilir mi? Elektrikçi çağırmadan tamir edilebilir mi?

Teşekkür ederim.
Hocam eğer duy eskidi ise bu tarz sorunlar yapabilir. Aynıları başıma geldi. Kablo değişimi veya duy değişimi. Eski duy çok kötü durumdaydı yanmama yapmıyordu ancak bir süre sonra yapabilirdi. Titremeler yanıp sönmeler çok yaşanıyordu. Değişince sorun çözüldü doğal olarak.
Merhaba arkadaşlar,

Teşekkür ederim.
Hocam eğer duy eskidi ise bu tarz sorunlar yapabilir. Aynıları başıma geldi. Kablo değişimi veya duy değişimi. Eski duy çok kötü durumdaydı yanmama yapmıyordu ancak bir süre sonra yapabilirdi. Titremeler yanıp sönmeler çok yaşanıyordu. Değişince sorun çözüldü doğal olarak.

Çözüm
Bazen duylar da problem oluyor(yanma vs.) belki bundan kaynaklı olabilir.
Teşekkür ederim. Araştırıyorum hemen.

Teşekkürler dostum. Araştırıyorum hemen.

LED ise içindeki gruplardan biri bozulmuş olabilir. Seri bağlı LED’lerden biri bozulunca, bağlı olduğu grubun çalışmasını engeller. İlk başta bir bölümü gitmiştir. Şimdi diğer grup da bozulmuştur muhtemelen.
Yardım için teşekkürler dostum.

Bazen duylar da problem oluyor(yanma vs.) belki bundan kaynaklı olabilir.
Duy ve klemens alıp değişim yaptım. Şu an bir problem çözülmüş gözüküyor. Yardım için teşekkürler.

Geri
Yukarı