Odanın ışıklarını açınca uyku modundaki bilgisayar açılıyor

Xantern

Megapat
Makaleler
3
Yer
🏹
Bilgisayarımı uyku moduna alıyorum. Odamın ışıklarını açtığımda veya kapattığımda bilgisayar tamamen açılıyor. Bunun sebebi nedir? Elektrikçi kolay bir şekilde düzeltebilir mi? Birkaç farklı prizde denedim yine aynı sorun devam ediyor. Yeni aldığım bilgisayarımda FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Priz kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu yaşadığım olay normal mi? Siz odanın ışıklarını aç kapa yaptığınızda uyku modundaki bilgisayarınız açılıyor mu?
@yener999

LuNİZz 1989

Picopat
Bilgisayarımı uyku moduna alıyorum. Odamın ışıklarını açtığımda veya kapattığımda bilgisayar tamamen açılıyor. Bunun sebebi nedir? Elektrikçi kolay bir şekilde düzeltebilir mi? Birkaç farklı prizde denedim yine aynı sorun devam ediyor. Yeni aldığım bilgisayarımda FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Priz kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu yaşadığım olay normal mi? Siz odanın ışıklarını aç kapa yaptığınızda uyku modundaki bilgisayarınız açılıyor mu?
@yener999

Voltaj alakalı olabilir. Sorun aynı odadamı veya farklı odalarda mı yaşanıyor? Eğer faklı odalarda oluyorsa sorun yazılımsal.

eraywastaken

Picopat
Yer
İstanbul Ümraniye
@yener999

Hocam benim de başıma gelmişti sanırım 2009 model MacBook Pro'm vardı içinde Linux Mint kuruluydu ve sensör ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

LuNİZz 1989

Picopat
@yener999

Hocam bir ihtimal daha var. Cihaza virüs bulaşmış olabilir. Trojan gibi. Siz cihazı kapattığınızda hacker sizinle dalga geçiyordur. Evet biraz saçma ama sizin olayınız gerçekten çok tuhaf.

outlawsprite

Decapat
Bilgisayarın ayrı bir özelliği falan olduğunu sanmıyorum. Yüksek ihtimal ışığı açtığınızda anlık bir elektrik kesintisi oluyor ve bilgisayar fişten çekildiğini sanıp açılıyor olabilir. Pek önemli bir şey olduğunu sanmıyorum ama tam bilgim yok. Yorum yapmamam daha iyi.

KS
KS
Xantern

Xantern

Megapat
Makaleler
3
Yer
🏹
Hocam benim de başıma gelmişti sanırım 2009 model MacBook Pro'm vardı içinde Linux Mint kuruluydu ve sensör ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Masaüstü kullanıyorum hocam. Eskiden laptop kullanıyordum yine aynı sorun vardı. Bu yüzden FPS düşmesi olduğunu düşünüyorum. Daha önce FPS düşmesi ile alakalı konu açtım, birkaç test yapmamı istediler ve bilgisayar ile alakalı bir sorun görmediklerini söylediler. Zaten bilgisayarı servise gönderdim, onlar da bir sorun yok dediler. Priz ile alakalı bir sorun diye düşünüyorum.

Yukarı