Odaya Ethernet kablosu çekmek vs iyi bir Wi-Fi adaptörü almak

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Nihayet abim kendisine yeni bir bilgisayar aldı ve eskisini bana verdi. Monitör ve kulaklığı vermedi, sadece 2. monitör olan AOC C24G1 monitörü verdi. Fakat ben hazırlıklıydım, AOC 24G2SPU/BK model monitör satın aldım ve sistem şu anda çalışıyor. Henüz büyük bir masam olmadığı için 2. monitörü koyamıyorum fakat yeni masa da hazır olmak üzere. Bu nedenle o kadar önemli değil. Şimdi soruma geçiyorum.

Odama çekilmiş bir Ethernet kablosu yok. Bu yüzden de şimdilik modeme ZyXEL NWD6602 Wi-Fi adaptörü ile bağlanıyorum. Fakat adaptör nano olduğu için çekimde bazen sorun olabiliyor. Bu da online oyunlarda anlık lag sorunlarına sebep olabiliyor. Elbette bu olay nadiren oluyor, bu sayede Star Wars Battlefront II oynayabiliyorum. Fakat CS2'de en ufak bir lag oyundan soğutuyor. Bu nedenle odamdaki internet sorununu çözmem gerekiyor.

Aklımda 2 farklı seçenek var. Birincisi, odaya Cat 6 Ethernet kablosu çekmek. Bu sayede aynı eskisi gibi Ethernet ile internete bağlanabilirim. İkincisi ise, NWD6602 yerine daha iyi bir Wi-Fi adaptörü (TP-Link Archer T3U gibi) almak.

Siz hangisini önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar. Nihayet abim kendisine yeni bir bilgisayar aldı ve eskisini bana verdi. Monitör ve kulaklığı vermedi, sadece 2. monitör olan AOC C24G1 monitörü verdi. Fakat ben hazırlıklıydım, AOC 24G2SPU/BK model monitör satın aldım ve sistem şu anda çalışıyor. Henüz büyük bir masam olmadığı için 2. monitörü koyamıyorum fakat yeni masa da hazır olmak üzere. Bu nedenle o kadar önemli değil. Şimdi soruma geçiyorum.

Odama çekilmiş bir Ethernet kablosu yok. Bu yüzden de şimdilik modeme ZyXEL NWD6602 Wi-Fi adaptörü ile bağlanıyorum. Fakat adaptör nano olduğu için çekimde bazen sorun olabiliyor. Bu da Online oyunlarda anlık lag sorunlarına sebep olabiliyor. Elbette bu olay nadiren oluyor, bu sayede Star Wars: Battlefront II oynayabiliyorum. Fakat CS2'de en ufak bir lag oyundan soğutuyor. Bu nedenle odamdaki internet sorununu çözmem gerekiyor.

Aklımda 2 farklı seçenek var. Birincisi, odaya CAT 6 Ethernet kablosu çekmek. Bu sayede aynı eskisi gibi Ethernet ile internete bağlanabilirim. İkincisi ise, NWD6602 yerine daha iyi bir Wi-Fi adaptörü (TP-Link Archer T3U gibi) almak.

Siz hangisini önerirsiniz?

Kesinlikle kablo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 3.seçenek olarak powerline kullanın. Bu sayede kablo kalabalığı olmadan ethernet bağlantısı kurabilirsiniz.
Powerline aklıma gelmemişti, teşekkürler. Fakat Powerline'ı da sipariş etsem bile gelmesi zaman alır. Bu nedenle şimdilik düz Ethernet kablosu çekmek istiyorum.

Kaldı ki en ucuz tek Ethernet portlu ve prizli Powerline kitler 1600 TL. Bütçemizi cidden aşıyor.

Bu nedenle düz Ethernet kablosu çekeceğim. 20 metre Cat 6 Ethernet kablosu aldık bile.

Powerline aklıma gelmemişti, teşekkürler. Fakat Powerline'ı da sipariş etsem bile gelmesi zaman alır. Bu nedenle şimdilik düz Ethernet kablosu çekmek istiyorum.

Kaldı ki en ucuz tek Ethernet portlu ve prizli Powerline kitler 1600 TL. Bütçemizi cidden aşıyor.

Bu nedenle düz Ethernet kablosu çekeceğim. 20 metre Cat 6 Ethernet kablosu aldık bile.
Siz bilirsiniz. İkinci elleri gayet uygun oluyor. Ben 2.el almıştım, çok memnunum.

Tam bu mesajı yazdıktan 5 saat sonra abim geldi ve Powerline kit siparişi ver dedi. Hali hazırda 20 metre Ethernet kablosu almıştım bir elektrikçiden fakat abim Powerline adaptör al dedi. Ben de hemen sipariş verdim. Bu sayede sizlerin de önerisine uymuş olacağım.

Sipariş ettiğim Powerline adaptör bu:

Umarım 1-2 gün içinde elimize ulaşır ve iğrenç görünen Ethernet kablosunu ortadan kaldırırız :) Yeni aldığımız Ethernet kablosunu da atölyenin ofisindeki bilgisayarda kullanacağız. O bilgisayara takılı olan Ethernet kablosu elle çakılmış bir kablo. O yüzden çok da sağlam değil. O kablonun yerine yeni aldığımız kabloyu takacağız.

Geri
Yukarı