Odaya ses yalıtmı nasıl yapılır?

D0HA

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster ABRA A5 V15.8
Merhabalar. Geceleri oyun oynarım ve arkadaşlarımla sohbet ederim fakat ailemin yatak odası hemen yanımdaki oda. Sesimin onları rahatsız ettiğini söylediler bu yüzden de içeriden dışarıya gitmeyecek bir ses yalıtımı yaptırmak istiyorum. Fakat bununla ilgili hiç tecrübem olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum. Hangi malzemeyi alsam vs. çok arada kaldım. Ses yalıtım süngerleri veya akustik süngerler gördüm, hangi marka almam gerektiğini belirtirseniz çok sevinirim. Tüm odaya yapmak istemiyorum sadece kapıya veya duvarlara (kapı veya duvar hangisinde daha etkili olursa oraya yapacağım.) Birkaç tane. Bütçem 200TL gibi bir şey, bu kadar parayla en iyi ne yapabilirim? (internetten alıp kendim yapmak istiyorum daha fazla maliyet çıkmasını istemiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
200 TL'ye duvara kağıt yapıştırsan o daha da iş yapar.
Ses, duvarlar ince olduğu için geçiyordur.
Duvarlar o kadar da ince değil ama yine ses geçiriyor, kapıdan da dolayı gidiyordur fakat ben de zaten bilmediğim için soruyorum ne yapmalıyım diye fakat kağıdın pek etkili olacağını düşünmüyorum. Yumurta kaplarının etkili olduğunu duydum fakat hijyen açısından pek iyi değil.

Duvarlar o kadar da ince değil ama yine ses geçiriyor, kapıdan da dolayı gidiyordur fakat ben de zaten bilmediğim için soruyorum ne yapmalıyım diye fakat kağıdın pek etkili olacağını düşünmüyorum. Yumurta kaplarının etkili olduğunu duydum fakat hijyen açısından pek iyi değil.
Yalıtım malzemesi ile içli dışlı olman gerekiyor, mühendis adam daha iyi bilir ama 200 TL'ye bir şey bekleme.

Bu inşaat malzemesi satan, depo gibi yerler var.
Temiz bilgiyi oradan alırsın.

Yalıtım malzemesi ile içli dışlı olman gerekiyor, mühendis adam daha iyi bilir ama 200 TL'ye bir şey bekleme.

Bu inşaat malzemesi satan, depo gibi yerler var.
Temiz bilgiyi oradan alırsın.
Zaten istediğim çok bir şey değil sadece 200 TL bütçe ile ne kadar yapabileceğim. Aşırı fazla ses gitmiyor fakat ben bu sesi bir tık indirmek istiyorum. Çok bir şey değildir sanırım. Yani 6 tane falan sünger alsam az da olsa sesim azalır mı?
Buna baktım fakat kapı mı duvar mı bunu ben de bilmiyorum, hangisine yapsam daha etkili olursa ona yapacağım.

Zaten istediğim çok bir şey değil sadece 200 TL bütçe ile ne kadar yapabileceğim. Aşırı fazla ses gitmiyor fakat ben bu sesi bir tık indirmek istiyorum. Çok bir şey değildir sanırım. Yani 6 tane falan sünger alsam az da olsa sesim azalır mı?

Buna baktım fakat kapı mı duvar mı bunu ben de bilmiyorum, hangisine yapsam daha etkili olursa ona yapacağım.
Bence kapı duvar zahmetli iş hemde cep yakar.

Aslında tek istediğim ses yalıtma veya akustik sünger adı altında geçenlerden hangisi daha etkilidir ve kapı mı duvar mı daha iyi olurdu sorusuna cevap aramaktı. Cep yakması sorun değil max 200 TL vereceğim zaten. Sesi bir seviye aza indirirse zaten yetecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı