ODTÜ dünya sıralamasında 336. sırada gösteriyor!

Makaleler
45
Ekran Alıntısı.PNG

Fotoğrafını bıraktığım bu derece doğru mudur? Sitenin güvenli olduğunu düşünüyorum ama ODTÜ'nün bu kadar iyi geleceğini tahmin etmemiştim.

Yorumunuz nedir?

Görüldüğü kadarıyla ilk 100'de bir tane bile üniversitemiz yok! Demek ki sayısı önemli değilmiş, önemli olan niteliğiymiş de buna ülkemizde pek dikkat edilmiyor.

Görüldüğü kadarıyla ilk 100'de bir tane bile üniversitemiz yok! Demek ki sayısı önemli değilmiş, önemli olan niteliğiymiş de buna ülkemizde pek dikkat edilmiyor.
İlk 100 demek; en iyileri demek mi oluyor? Şunu da merak ediyorum: Üniversite puanına göre hocanın kalitesi artıyor mu?

@The Tribal Chief ilk 100 demek, dünyadaki ilk 100 üniversite demek. Bazı kişiler Türkiye'de şu kadar üniversitemiz var diye övünüyor da o kadar üniversite olmasına rağmen neden ilk 100'de bir tane bile üniversitemiz yok? Demek ki sayısı önemli değil. Üniversite puanına göre tabii ki hoca kalitesi artar da bir üniversiteyi tercih etmeden önce akademisyenlerinin akademik geçmişine de bakmak lazım.

Üniversite puanına göre tabii ki hoca kalitesi artar da bir üniversiteyi tercih etmeden önce akademisyenlerinin akademik geçmişine de bakmak lazım.
  • Boğaziçi
  • ODTÜ
  • İTÜ
En iyi üniversiteler sayılıyor sanırım. Kimilerinin akademik geçmişine baktım. Bayağı sağlam üniversiteleri bitirenler var. NYU, Boston, Michigan vb. sağlam okullar kazananda var. Sadece Türkiye'de derece okullarına girende var.

@The Tribal Chief yaptıkları işler önemli. Üniversitede öğretim görevlisi olup da makale yazmayıp, yerinde sayan öğretim görevlileri var. Akademisyen ve öğretmenlik farklı şey. Akademisyenin bilgi üretmesi gerekiyor.

@The Tribal Chief yaptıkları işler önemli. Üniversitede öğretim görevlisi olup da makale yazmayıp, yerinde sayan öğretim görevlileri var. Akademisyen ve öğretmenlik farklı şey. Akademisyenin bilgi üretmesi gerekiyor.

Birisi yükseklisans öğrencisinin tezini kendi tezi diye tanıtmış. Elbette böyle yapanlar çok ama dediğim üniversitelerden çıkan kişiler elinden bir şey gelmiştir sanırım. Bunlar da yapmazsa TR'de kim olacak?

Siz de biliyorsunuz NYU, Boston gibi yerleri. Bir zahmet bir şeyler yapsın. Bunlar sadece Türkiye'ye dönenler. Kim bilir kaç kişi yurtdışında Türk olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı