ODTÜ vs YTÜ

efebakar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, bu sene YKS'de sayısal 13K yaptım. Üniversite olarak İTÜ bölüm olaraksa işletme mühendisliği ve matematik (PC tutmadıgından) mühendisliği istiyordum. Maalesef ikisi de gelmedi ve ODTÜ metalurji malzeme mühendisliğine yerleştim. Şimdiyse hazırlık sonunda myp ile YTÜ matematik mühendisliğine geçip yazılım alanında ilerlemeyi düşünüyorum. Sizce böyle bir geçiş mantıklı mı? İki okul arasındaki seviye, imkan, kalite farkı çok mu fazladır? İlgili üniversitelerde okumuş veya bilgisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkan, seviye,kampüs ve kalite olarak saydığın üç okul arasında ODTÜ açık ara önde. İTÜ ve YTÜ'nün üniversite olarak ODTÜ'ye göre sayılabilecek tek avantajı İstanbul'da bulunması. Geçişin mantıklı veya mantıksız olmasını senin isteklerin belirler; eğer çok istiyorsan yazılıma yatkın bir bölüm, hazırlığı ODTÜ'de okuyup YTÜ'ye geçmeni tavsiye ederim. Hem iyi bir hazırlık eğitimi de almış olursun. Tutkun varsa yazılıma aklına sürekli bu versus'u getirme ihtimalin var ODTÜ metalürji okurken.

Bu arada ODTÜ istatistik bölümünü de duymuşsundur. Bu seçeneği seçip sağlam bir veri bilimci de olabilirsin, araştır bence.

Geri
Yukarı