ODTÜ'nün İnternet Hızı Kaç Mbps?

Arkadaşlar bu sene üniversite gezisine gitmiştik ODTÜ'ye, internet hızının 3 gigabit olduğunu söylediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 gigabit artık üniversite gibi yerler için hiçbir şey. Daha fazlası da olur. Yalnız 1 gigabit dağılımda senin kullanımın kullanıcı sayısıyla orantılı düşer. Bir de Üniversiteler internet hızında son kullanıcı için sınırlandırma yapmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tahminler yaratıcı olmuş :D Ancak biraz fazla yaratıcı :D
Ortalama 100Gbps civarı bir internet kapasitesi olduğunu düşünüyorum. Okuduğum lisede bile 10Gbps network vardı. 500MB/s civarı indirme hızı gördük torrent ile :D Okuduğum üniversitede ise bildiğim kadarı ile 2x10Gbps network mevcut.
1Gbps internet günümüzde orta büyüklükte bir lise için bile yeterli değil.

Ekleme: 2011 yılında 10Gbps kapasiteye sahip imiş METU.

@Silinen üye Zaten öyle olması lazım, o kadar sınavdan geçip oraya gelebiliyorsak. :)

Hocam o kadar sınav da saçma sınavlar sürüsü. Ben sadece TOEFL ve SAT sınavlarına girdim. Seneye Stanford veya MIT muhtemelen kabul edecek. Çünkü SAT puanım olağanın üstünde.
Hatırlarım da birkaç sene önce amcam falan derdi oğlum hacettepe falan kazan doktor ol. Gülerdim. Benim için kapasite vb. ölçmeyen sınavlar için verilen emekler değersizdir.

Muhtemelen YGS ve LYS denen sınavların yüzünü görmeden seneye üniversitede olacağım. Zaten bursları maddi durumuna göre veriyorlar. Aylık gelirin 65.000 $ altı olursa burs vermeye başvurabiliyormuşsun. Benim 500$ :)

Bu arada değersiz derken asla ve asla küçümsemiyorum. Demek istediğim keşke o verdiğin emeği bu sistem için feda etmeseydin. Çünkü ben 17 yaşında daha iyi üniversitelere gidebiliyorum. Emeğini YGS veya LYS'ye feda edeceğine benim gibi yapsaydın şu an bence daha iyi yerlerde olurdun. Bu anlamda değersiz yani boşa gitti anlamında

Son düzenleme:
ODTÜ de okuyan biri olarak size net cevaplar vererek tüm kuşkularınız gidereyim.
İnternet 3 gigabit, indirme hızı 1000 mbps ,yükleme hızı 900 mbps leri görüyor .
Bİ tane kendi çektiğim fotoyuda bırakıyorum.
internet hızının bu denli hızlı olmasının sebebi galiba türkiye internet dağıtım merkezinin odtü olmasından kaynaklanıyormuş. Türkiyeye ilk internetde ODTÜ y e gelmiş deniyor. EK olarak sağ alttaki turkcell kastamonu yazısı sürekli değişiyor. Sürekli farklı yer isimleri geliyor. Şu anda TAŞKAYA fiber int yazıyor mesela...

Dosya Ekleri

• DSC_3064.JPG
    DSC_3064.JPG
    572,9 KB · Görüntüleme: 1.044
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı