Odyssey G4 LS25BG400EUXUF vs ROG Strix XG249CM

Bütçe
6000-7000
Monitör
Asus ROG Strix XG249CM
Merhaba arkadaşlar, bu ikisinden birini almayı düşünüyorum sizce hangisini alayım? Ms konusu benim için oldukça önemli, bunların GtG değeri 1ms sanırım MPRT değeri kaç msdir? Olabildiğince düşük olmasını istiyorum.

Yardım eder misiniz?

Son düzenleme:
AOC 24G2ZU/BK Monitör benim önerim budur. Samsung iyi değerlere sahip olduğu yerler. Fakat piksellerin ms değeri sınırda sayılır. GtG'de 6 ms değer sunuyor. AOC düşük input lag modunda 3 ms değere kadar inebiliyor. Normal kullanımda 16 değerlerinde.

1676108092677.png

AOC 24G2ZU/BK Monitör benim önerim budur. Samsung iyi değerlere sahip olduğu yerler. Fakat piksellerin ms değeri sınırda sayılır. GtG'de 6 ms değer sunuyor. AOC düşük input lag modunda 3 ms değere kadar inebiliyor. Normal kullanımda 16 değerlerinde.

Eki Görüntüle 1664478

Bende onu alacaktım zaten 5800dü ancak fiyatı artınca tekrar bakmak istedim aynı fiyat çerçevesinde bu monitörleri buldum.

Eki Görüntüle 1664478

Bazı yerlerde ROG STRIX çok övülmüş çok iyi diyorlar ama ms değerini hala anlamadım burada yazan 1ms ve 0.5ms ancak siz 6ms 3ms 16ms diyorsunuz.

Son düzenleme:
Azı yerlerde ROG STRIX çok övülmüş çok iyi diyorlar ama ms değerini hala anlamadım burada yazan 1ms ve 0.5ms ancak siz 6ms 3ms 16ms diyorsunuz.

Yazılan değerlerin çoğu reklam amaçlı. Hiçbir firma ve marka panelin gerçekçi değerini sunmaz. Zaten bunu bilen biliyor. Ortalama GtG süresi çoğu monitörde 4ms civarı oluyor. Piksellerin renkten başka bir renge geçiş süresi ise GtG'den daha fazladır. Kısaca bu 1 ms 0.5 ms gerçeği yansıtmaz.

Yazılan değerlerin çoğu reklam amaçlı. Hiçbir firma ve marka panelin gerçekçi değerini sunmaz. Zaten bunu bilen biliyor. Ortalama GtG süresi çoğu monitörde 4ms civarı oluyor. Piksellerin renkten başka bir renge geçiş süresi ise GtG'den daha fazladır. Kısaca bu 1 ms 0.5 ms gerçeği yansıtmaz.

Şimdi hocam son kararınızı verin,

AOC 24G2zu​

ASUS ROG STRIX XG249cm​

Samsung Odyssey G4 LS25BG400euxuf.​

Hangisi?​

Şimdi hocam son kararınızı verin,

AOC 24G2zu​

ASUS ROG STRIX XG249cm​

Samsung Odyssey G4 LS25BG400euxuf.​

Hangisi?​

AOC. Çünkü renk kalitesini beğeniyorum. G-Sync olayı genel bir konudur. Dip not olarak yazıyorum. G-Sync komplike uyum yazmasa bile bir monitörde "FreeSync ya da Adaptive Sync" açılarak (DP kablosu şart) aktif hale getirilebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı